Hayalet efsaneleriyle ünlü yerler

hayaletleriyle_unlu_yerler

Ne kadar perileriyle ve hayaletleriyle ünlü olsalar da turistlerin çok fazla ziyaret ettiği yerleri sizler için araştırdık. İşte hayalet efsaneleriyle ünlü o yerler;
Hotel del Salto:Kolombiya, Bogota nehri üzerinde yer alan 1924 yılında inşa edilen bu dağ oteli, 1990 yılında hayalet söylentileri nedeniyle terk edildi. Kimilerine göre perili olan bu otel, kimine göre ise Bogota nehrinin taşıdığı atıklardan dolayı eski çekiciliğini kaybedince kapatılmış. Uçurum kenarında bulunan otel, şelale manzarasıyla muhteşem bir görsellik katıyor. Hotel Del Salto, ilginç mimarisiyle hala turistlerin çok fazla ziyaret ediliyor.

Leap Kalesi:15. yüzyılın sonlarında iki kardeşlerden birinin diğer rahip olan kardeşini öldürmeye kalkışması sonucu rahip sunağın üzerinden düşerek öldü. Bu sebeple İrlanda’da yer alan ”kanlı şapel” olarak biliniyor. Kalede bulunan yer altı zindanına atılan mahkumlar, burada ölüme terk ediliyordu. Burada bir çok hayaletin olduğu söyleniyor en bilineni ise çürüme ve sülfür kokusuyla tanınan Elemental adlı hayalet.

Dragsholm Kalesi:Danimarka’da yer alan bu kaleye yüzden fazla hayaletin ziyaret ettiği idda ediliyor. Gri Lady, Beyaz Lady ve Bothwell Kontu’nun hayaletlerinin sürekli geldiği söylenen bu mekanda, beyaz kıyafetli bir iskelet bulunması da söylentileri haklı çıkarma payı sağlıyor.