Havaalanlarında robot hostesler!

Havaalanlarında robot hostesler!

Teknolojinin hayatımıza girmesiyle birlikte hemen hemen her alanda insan gücüne duyulan gereksinim de günden güne azalmaya başladı. Birçok alanda makineleşme hakimiyetini sürüdürür vaziyette. Şimdi sıra hosteslerde:
Türkiye’nin ilk insansı robot üretim fabrikasının temelleri bu ay içinde Konya’da atılacak. Fabrikada üretimlerin başlamasıyla, havalimanlarında da farklı bir dönem başlayacak. Konya merkezli bu firma daha önce de 3 insansı robotun üretimini gerçekleştirdi. Konya’da açılacak olan fabrika, üretilecek olan yeni robotlara ‘Ada’ ismini verecek.Robot hizmetlerin ne zaman devreye gireceğini merakla bekleyen teknoloji meraklıları için ‘Hostes Ada’ oldukça heyecan verici görünüyor.
‘Hostes Ada’ Bilet Satabilecek
Bilet işlemleriniz için havalimanında sıra beklerken, bir robot ile karşılaşabilirsiniz; şaşırmayın. Akın Akınsoft Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Akın, robotların havaalanlarında, otogarlarda ve alışveriş merkezlerinde hizmet verebileceğini belirtirken, havaalanlarında yol gösterici ve bilet kesici olarak kullanılabileceğini ileri sürdü. Çılgın projeye’nin maliyeti ise toplamda 20 milyon dolar. Ayrıca Hostes Ada’nın defalarca test edildiğini ve seri üretime hazır bir hostes olduğunu anlatan Akın, marketlerde de herhangi bir ürünün tanıtımı için kullanımın uygun olduğunu ifade etti.