Hangi müzik hangi ülkeye ait?

Hangi müzik hangi ülkeye ait?

Müzik konusunda araştırma yapan uzmanlara göre müzik, konuşmadan önce de vardı. Batı’da birçok ülkede, müzik tedavi yöntemi olarak da kullanılıyor. Biz de müziğin tarihini araştırdık ve hangi ülkelere ait olduğunu listeledik. İşte müzik çeşitlerinin ait olduğu ülkeler;
Caz: Caz müziği 1880′ lerde New Orleans’ta gelişmeye başladı ve 1920’lerin başında New York, Los Angles ve Chicago’da yapılan kayıtlarla son şeklini aldı. O dönemin caz sanatçıları olan Dizzy Gillespie, Charlie Parker, Thelonious Monk, Bud Powell ve Lee Konitz gibi isimler cazın sevilmesinde büyük bir rol oynadılar.

Blues: Bireyin ve dolayısıyla toplumun kendini ifade etmek biçimlerinden biri olarak müzik, belki de en doğrudan etkiye sahip olan sanat dalıdır. 1800’lerin sonunda Afrika’dan kopartılarak, başka kıtalara köle olarak getirilen topluluklar, bundan sonraki yaşamlarının devamında bir de kökenleri etnik öğelere dayanan müzik türü oluşturdu.”Blues” adı verilen bu müzik geniş bir zenci kitlesi tarafından üretilip yorumlanmaya başladı.

Rock: Rock, 20. yüzyılın sonlarında ortaya çıkmış, genellikle elektrogitar, basgitar ve bateri gibi enstrümanlarla beraber vokal melodi taşıyan popüler müzik formudur. Altmışlı yılların ikinci yarısında temelleri Amerika Birleşik Devletleri’nde atılmıştır.
Latin: Latin Amerika popüler müzikleri büyük ölçüde Avrupalı ve Afrikalı müzikal unsurların bileşiminden oluşmuştur. Kısaca Latin Müzik olarak adlandırılan Latin Amerika Müziği, çok kültürlü bir sentez müziğidir ve özellikle Küba, Brezilya, Meksika ve Orta Amerika’da oldukça gelişmiştir.