Görülmeye Değer Ormanlar

Yeşilin ve doğanın tutkusuna kapılmak mı istiyorsunuz ? Görmeden geçmek istemeyeceğiniz, şaşkına döneceğiniz ormanları sizler için seçtik işte o ormanlar.
Gryfino , Polonya ; Buradaki ağaçlar 1930 yılında dikilmişler. Şekilleri sizleri şaşırtabilir. Fakat açıklaması oldukça zor ve bunun için iki teori bulunuyor.
İlk teoriye göre ağaçlar daha fidanken bu şekillerin verildiğini söylüyor. İkinci teoriye göre ise 2.Dünya Savaşı esnasında bir tankın fidanların üstünden geçtiği yönünde.
Baobab, Madagaskar ; Sadece Madagaskar’a özgü ağaçlardan oluşan bu tabiat harikası geniş gövdeleri ile dikkat çekiyor. Kocaman gövdelerinin yan taraflarından çıkan minik dallar ise ağaçları daha da ilgi çekici kılıyor.
Yaklaşık 800 yıllık olan bu ağaçlar 117 bşn litre su tüketme özelliğine sahip.
Batık Orman, Kazakistan ; 1911 yılında meydana gelen deprem sonucunda Kaindy Gölü’nün yukarı kısmında kalan topraklarda meydana gelen kayma sonucu ormanın günümüzdeki görüntüsü oluşmuş. Vadide kalan ağaçlarsa ters vaziyette sulara gömülmüş. Manzarası oldukça güzel ve bir o kadar ilginç.
Ejderha Kanı Ağaçları, Sokotra Adası; Dünyanın en garip ağaçlarının arasında yer alıyor ejderha kanı ağaçları. Yemen yakınlarında yer alan Sokotra adasında bulunuyor bu orman. İnsanı oldukça hayrete düşüren bir görüntüye sahip.
Gökkuşağı Okaliptüs Ormanı ; Hawaii’de yer alan orman gözlerinizi alamayacağınız güzellikte. Okaliptüslerden oluşan orman okaliptüsler yaş aldıkça rengarenk bir görüntünün oluşmasına neden oluyor. Kendinizi masallarda hissetmek istiyorsanız ziyaret etmenizde fayda var.