Gökdelenlerin arasından sıyrılan en görkemli şehir parkları!

Gökdelenlerin arasından sıyrılan en görkemli şehir parkları!

1)Central Park/New York/ABD: 1857 yılından bu yana dünyanın dört bir yanından ziyaretçi ağırlayan Central Park, aynı zamanda şehrin en önemli sembollerinden biri. Yeşilin her tonuna doyacağınız 840 dönümlük bu arazide, yürüyüş alanları ve bisiklet parkurları bulunuyor. Dünyanın en büyük şehir parkları listesinin başında gelen Central Park’ın yıllık ortalama ziyaretçi sayısı 37 milyon.

2)Hyde Park/Londra/İngiltere: İngiltere’nin başkenti Londra’daki Kraliyet Parkları’nın en büyüğü olan Hyde Park da dünyanın en önemli şehir parkları arasında. 350 dönümlük arazi üzerine kurulan bu parkın çevresi oldukça bakımlı. Parkın içindeki yapay göller, ördekler ve sincaplar ile doğa huzurunun tadını çıkartabilirsiniz. Büyük konserlere de ev sahipliği yapan bu parkın çevresinde atlı polisleri de görebilirsiniz.

3)Gezi Parkı/İstanbul/Türkiye: Şehrin en önemli turistik yerlerinden biri olan Beyoğlu’nda bulunan Gezi Parkı, şehir hayatının yorgunluğunu üzerinizden atabileceğiniz dünyanın en görkemli şehir parkları arasında.

4)Buen Retiro Park/Madrid/İspanya: 19. yy sonlarında halka açılan parkta birçok heykel ve galeri bulunuyor.