Gidebilmeniz için aşırı cesur olmanızı gerektiren yerler

Gidebilmeniz için aşırı cesur olmanızı gerektiren yerler

Dünyanın dört bir yanında birbirinden farklı nedenlerle tehlikeli yerle bulunuyor. Bu fotoğraflara sadece bakmak bile insanın adrenalini yükseltmeye yetecek derece. İşte birçoğumuzun gitmeye cesaret edemeyeceği o tehlikeli yerler;
Kral Aragon Merdivenleri, Korsika Adası: Akdeniz’deki Fransa’ya bağlı Korsika Ada’sının Bonifacio Kasabası’nda yer alan Kral Aragon merdiveni, dik bir uçurumun kenarında bulunuyor. Anlatılanlara göre bu merdiven, merdivenin sonundaki Bonifacio Kalesi’ne ulaşmak için bir gecede yapılmış. Uçurumun başından denize ancak 187 dik basamak ile inebiliyorsunuz.

Hang Son Doong, Vietnam:Vietnam’da 1991 yılında Vietnamlı bir yerli tarafından keşfedilen bu mağara, içine kırk katlı bir gökdelenin sığabileceği büyüklükte. Birbirine bağlı 150 mağaradan oluşan Hang Son Doong, el değmemiş bir mağara. Bu mağaranın içinde ürkütücü bir orman ve göl bulunuyor. İçindeki uğultudan dolayı birçok kişinin girmeye cesaret edemediği mağaranın sonu henüz görünmedi.

Qinling Dağı Yürüyüş Parkuru, Çin:Çin’in Shaanxi Eyaletinde yer alan bu yürüme yolu Taoizmin kutsal dağlarından biri olarak kabul edilen Qinling dağında bulunuyor. Yaklaşık 2133 metre yüksekliğinde olan bu yürüyüş parkurunun sonunda bir çay evi bulunuyor.

Moher Kayalıkları, İrlanda:Atlantik okyanusu üzerinde yüksekliği binlerce metreyi bulan bu kayalıklar, dünyanın en tehlikeli ve en korkunç dağ bisikleti parkuru olarak biliniyor. Moher kayalıklarını bisiklet ile geçmek, 700 metre yükseklikten Atlantik Okyanusuna düşmeyi göze almayı gerektiriyor.

Ambato’da bulunan tehlikeli salıncak Ekvador:Ekvador’un Ambato şehrinde yer alan ağaç evde bir salıncak hizmeti veriliyor. Deniz seviyesinden 2600 metre yüksekte hizmet veren bu salıncağa binmek, cesaret istiyor.

Ai-Petri Dağı, Kırım:Ukrayna Kırım ’da yer alan Ai-Petri Dağındaki merdivenlerde yürümek büyük cesaret istiyor. Dağın uç noktalarında, birbirlerine bağlanmış asma köprüler bulunuyor. Bu merdivenlerden geçmek her ne kadar cesaret gerektirse de Kırım’ın muhteşem manzarasını izlemek oldukça keyifli bir deneyim olacaktır.