Genç kalmanın Kolay Yolu

Cildimiz bizim en değerli giysimiz şüphesiz. Peki ya cildimizin yaşlanmaması için ne yapmamız gerek ? Bütün bunların cevapları haberimizde gizli.
Aslına bunun basit bir cevabı var, şüphesiz herşey cildimize ne denli özenle davrandığımızla ilgili. Belirli adımlarla sizlere sunacağımız bakım önerilerini dikkate alarak sağlıklı sonuçlar elde etmeniz mümkün.
Yıkama ; Cildi temizlemenin en sağlıklı yollarından biridir yüz yıkama ve bir o kadar önem teşkil eder. Fakat bunun dozunu kaçırmamak çok önemlidir. Günde bir defa makyaj ve kirden arındırmak için yüzünüzü yıkamak yeterli olCktır.
İkiden fazla yıkamak cilde zarar verebilir. Bunun yanında cildinize en uygun temizleyiciyi kullanarak sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz.
Nemlilik ;    Genç bir görünümün sırrı cildi nemli tutmaktan geçer. Nemlendirici kremi düzenli olarak kullandığınızda cildinizdeki kuruluk sorununun önüne geçebilirsiniz. Bununla birlikte kuruluğun neden olabileceği çizgilerinde önünü almış olursunuz.
Arındırmak ; Makyajı temizlemek yada kirleri yok etmek için sadece yüzü yıkamak yeterli bir eylem değildir. Ölü hücrelerden kurtulmak ve tıkanmış olan gözenekleri açmak için mutlaka peeling işlemi uygulamak zorundasınız. Haftada iki kez bu işlemi uyguladığınızda gözeneklerinizdeki gözle görülür değişimi fark edeceksiniz.
C Vitanini Esaslı Ürünler ; C vitamibi kolejen üretimine destek olur. Bu nedenle cildinizi olası zararlı ışınlardanda koruyucu görev üstlenir. C vitamini içeren gıdalar tüketmenin yanı sıra bakım ürünlerinizde c vitaminini esas alarak seçici davranırsanız cildinizin yaşlanmasının bir adım daha önüne geçebilirsiniz.