Gemi tatilini çekici kılan nedenler

gemi_tatili

Gemi tatili, dünyadaki tüm limanlara yüzer bir otel olarak adlandırdığımız, içerisinde yolculuk ederken tatil yapmamızı sağlayan bir tatil şeklidir. Gemi ile tatil yapmanın bir çok artısı vardır. İşte gemi tatilini çekici kılan nedenler;
*Bir gemi tatili yapıyorsanız birden fazla ülkeyi ve o ülkenin de en güzel şehrini görüyor olma olanağına sahipsiniz.
*Her gün bir ülkeden diğerine yolculuk yaptığınız gemi tatilinde bavulunuzu da her gün açıp kapatmanıza gerek yok. Bavulunuz limanda sizden alınır, odanıza kadar taşınır ve odanıza yerleştirdiğiniz eşyalarınızı sadece tatil sonunda toplama gereği duyarsınız.
*Gemi tatilinde yol yorgunluğu diye birşey yok. Çünkü geminiz başka bir limana doğru yola hareket ettiğinde siz o sırada odanızda uyuyor oluyorsunuz.
*Gemi tatilinin en güzel yanlarından birisi de birçok farklı kültürden tatil severlerle seyahat ediyor olmanız. Ayrıca kendi dilinizi, kültürünüzü bilen size yardımcı olabilecek bir personel de bulabilirsiniz.
* Gemi tatilinde her gün farklı bir ülkede güne merhaba diyorsunuz. Ayrıca yurt içinde kaldığınız bir oteldeki tüm imkanları, aktiviteleri gemi tatilinde de bulabiliyorsunuz.