Geçim olanaklarının en uygun olduğu yerler!

Geçim olanaklarının en uygun olduğu yerler!

Artan nüfusun getirdiği geçim sıkıntıları, göçlere neden oluyor. Bunun sonucunda da işsizlik, barınma, eğitim gibi sıkıntılar ortaya çıkıyor. Ancak geçim kaynaklarının hayat şartlarına uygun olduğu yerlerde refah düzeyinden tutun da eğitim seviyesine kadar neye ihtiyacınız varsa hepsine kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Hatta kendi işinizi bile kurabiliyorsunuz. İşte gelişen teknolojiye ayak uydurup, iş kurabilmenin kolay olduğu şehirler:
*Nairobi(Kenya): Kenya’nın başkenti Nairobi, Birleşmiş Milletler gibi çok sayıda yardım kuruluşunu içerisinde barındırıyor. ”Güneşin Yeşil Kenti” olarak tabir edilen bu şehir, Afrika’nın en büyük borsasına sahip. Ayrıca; Afrika’daki büyük şirketlerin üssüne de ev sahipliği yapıyor. Çevresinin gökdelenlerle dolu olduğu kentte inşaattan meyve suyuna, işlenmiş besinden tekstile kadar pek çok sektör bulunuyor.
*Santiago(Şili): Ülkedeki perakende merkezi olan şehir, üniversitelerinden karayolu ağına kadar kendini her geçen gün geliştiren modern bir kent. Burada hayat sürmenin en güzel yanı ise; sayısız ürünü en uygun fiyata bulup, civarında bulunan çiftlikler sayesinde de pazarlarında organik ürünlerin olması.

*Manila(Filipinler): Ülkenin Quezon City‘den sonra ikinci büyük şehri olan Manila, iş yerlerindeki dış kaynaklı iş uygulamaları stratejisiyle her geçen gün büyümeye devam ediyor. Bunun yanı sıra her sektöre kapılarını açıp, dünya devi olma yolunda ilerliyor.
*Hong Kong(Çin): Hizmet sektöründen serbest ticarete ve düşük vergilere kadar Singapur’un ardından iş kurabilmenin en kolay olduğu ikinci şehir olan Hong Kong, dünyanın yedinci büyük borsasına sahip.