Euro kullanmadan gezebileceğiniz Avrupa şehirleri!

Bir anda hiç beklemediğiniz bir haber mi aldınız? Euro başını alıp gitti, daha kötüsü de olur mu dediniz? Daha kötüsü değil de iyisi olabilir. Şimdi sizlere bazı ülkelerde Euro kullanmadan gezebileceğiniz yerlerin isimlerini söylesek kendinizi daha iyi hisseder miydiniz? İşte o ülkelerden birkaçını sizler için araştırıp yeterli bilgiler edindik. Sizlerde ülkelerde Euro kullanmadan gezmenin keyfini çıkarın.
1.Prag;
Güzelliklerinin de şehir aralarına planlı şekilde dökülerek Kafka depresyonundan yazılmış olanlardan sorumlu olan şehir Prag, Euro kullanılmayan şehirlerin arasından olduğundan milleti, keşifçi misafirleri büyük mutluluğa düşürüyor. Ve Prag gezilebilecek şehirler arasından da oldukça zengin bir şehirdir. Birbirinden güzel mekanları, yerleri, dağları, ovaları, köprü ve kaleleriyle de öne çıkan en turistik şehir olarak da bilinmektedir. Eğer ki sizler de sanatı çok seviyorsanız, birbirinden güzel ve hoş sergileriyle veya Kafka’nın mükemmel olan evini ziyaret edebilirsiniz. Ve eğlenmekten de hoşlanıyorsanız ya da kulüp gibi yerlerde Prag’ın gece hayatı tam sizlik yer oluyor deriz. Ve istediğiniz kadar rahatlıkla dans edebilir müziklerin de keyfini çıkarabilirsiniz. Eğer tavsiye isterseniz? Prag’ı ziyaret etmek isterseniz ve hangi mevsimde daha rahat gezebilirim derseniz, bahar ayları havanın sıcak olduğu dönemlerde sizler için uygun olmaktadır. Ve o tarihlerde de turistlerin de misafirlik yaptığı döneme denk gelmektedir.

2.Saraybosna;
Vizesiz rahatça girebileceğiniz ve Bosna Hersek’in en büyük ve ünlü şehri olan Saraybosna, öyle eğlence skandalı yoktur ama ama, kültürel bir hayat gezisi için tam olarak büyük bir muhteşemlik taşımaktadır. Bosna ismi tarihinde ve 10 yy’da kitapla yer almış böylece kelime anlamı iyi insanların alanları olarak bilinmektedir. Bazı Avrupa şehirlerinde de olduğu gibi Saraybosna da tarih de ki yerini korumayı Roma İmparatorluğu ile almaya başlamıştır. Bosna’nın başkenti Doğu ve Batının en iyi taraflarını içinde barındırmış ve dünya etrafında eşi benzeri olmayan km’nin uzak mesafesinden yakın mesafeye görülebildiği yerdir. Bu arada ise yemek demişken diyelim, belki bu yazıdan mütevellit bir gaza gelip Saraybosna’ya doğru yol taraflarına düştüğünüz olursa burada ki efsanevi kebabı ve Cevapi’nin tadına bakmadan gitmeyin, bu fırsatı bir daha göremeyebilirsiniz.

3.Minsk;
Düzenli ve sakin yapıyla bilinen Minsk Belarus Cumhuriyetinin başkentidir. Şehrin adını eski adıyla Menka (Menja)
şehrin içinden geçerken Nehirden alınan Minsk şehri 2015 Tarihi ile 2 Milyon nüfusa aittir. Ve Belarus Cumhuriyetinin en büyük başkenti olarak bilinmektedir. II. Dünya savaşını yediği büyük darbeden dolayı da 1945 yılından sonra harika bir mimarla birleşen şehir, birçok Avrupa şehirlerine göre ön planda gözükmeyi başarmıştır. Şehirde ise suçluluk oranları diğer şehirlere göre oldukça azdır ve korku tetikleyecek bir şey yoktur. Fakat Beyaz Rusya’yı görmüş olmaları bile bir enteresan’ın oluşumunu görmektedir. Euro kullanırlar mı;? Kesinlikle hayır.

4.Kiev;
Kiev ise Ukrayna’nın en büyük başkentidir. Kiev ismi Orta çağlara efsanelerine dayanmaktadır. Şehrin ismini vermiş olan 3 kardeşler ise Kie, Shceck ve Khoriv ve kardeşlerinden birisi de Lebid olmak üzere alındığı görülmektedir. 18 yüzyıla kadar kitaplar ve haritalarla ilgilenmişlerdir. Yazları termometreler yüksek olasılıkla da 30 derecenin en üzerine çıkmaktadır. Euro kullanmadan gezebileceğiniz şehirler arasından Kiev de bulunmaktadır. Ve sizlere de gelişmiş olanakları sağlamaktadır.

5.Bükreş;
Bükreş’in başkenti olan Romanya’nın güney doğusunda bulunmaktadır. Bulgaritan’a olan uzaklığı ise 80 km’dir. Şehrin güneyinden geçen Tuna Nehri de orada bulunmaktadır. Ülkenin aralarında olan şehirlerden en kalabalığı olan Bükreş 2 milyon insan nüfusuna aittir. Çevrelerde ki göçebe, yerleşik alanlarda yaşayanlarla 2 buçuk milyona da çıkmaktadır. Eski Şehir bölgesinde ki güzellik, gece hayatının da canlılığını ve metro ağlarının genişliğini de bonus olarak geri iletiyor. Bükreş kelimesinin de mutluluk ve zevk anlamına geldiği düşünülmektedir. Şehirde ki yaşayanlara göre de bu böyle olarak bilinir. Bükreşde ki gezginlerin arasında daha popüleri olan bir noktaya dönüşüp turistlerin ceplerini sonlarına kadar açtıktan sonra her şeyi gidip bir kontrol etmek siz de istemez misiniz?