Erciyes’te “Snowboard Dünya Kupası” final etabı!

4 Mart 2017 Cumartesi günü Kayseri Erciyes’te gerçekleşecek olan Snowboard Dünya Kupası’nın final etabı ve Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) ,Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Erciyes A.Ş.’nin destekleriyle gerçekleştirilecek.
Dünyanın en iyi 120 snowboard sporcusunu 4 Mart Cumartesi günü Erciyes Develi Kapı’da buluşturacak. Yarışı kazanan sporcu da kristal küre ödülünü kazanacak.Etkinliğin Erciyeste gerçekleşecek olması, ulusal ve uluslararası tanıtıma büyük katkı sağlayarak, kış sporları potansiyelinin büyüklüğünü göstermesi açısından müthiş önem taşıyor.
Uzunluğu 102 km’ye ulaşan pist FIS’in teknik heyeti tarafından onaylandı. Erciyes’in kış turizminin vazgeçilmez markalarından biri yapılması hedefleniyor.Geçen yıl birçok basın mensubunu ağırlayarak bir milyardan fazla kişiye ulaşan yarış bu yıl da aynı şekilde dünyadan birçok basın mensubunu ağırlayacak.
Sporcular Erciyes’te Dünya Kupası’nı kazanmak için ihtiyaç duydukları puanların yanında, 50.000 İsviçre Frank’ı (yaklaşık 165 bin TL) tutarındaki toplam ödül için de yarışacaklar ve ödül, dereceye girecek sporcular arasında bölüştürülecek. FIS SNOWBOARD WORLD CUP Playmaker Sports&Entertainment tarafından organize edilecek ayrıca etkinliğe Athena müzik grubunun performansıyla heyecan katacak.