En iyi fotoğraf çeken telefonlar hangileri?

Fotoğraf anılarımızı görselleştirmenin en güzel yolu. Yaz aylarının en güzel yanlarından biri de, güneşli günlerde dışarıda fotoğraf çekmek. Fotoğraf makinesinin icadından bu yana, gezginler en güzel fotoğrafları çekmek için elinden geleni yapıyor. Son yıllarda ise fotoğraf makinelerinin yerini cep telefonları dolduruyor. Peki en güzel fotoğraf çeken cep telefonları hangileri?
iPhone 7 Plus: iPhone 7 Plus, bildiğiniz üzere küçük kardeşi iPhone 7 modelinden farklı olarak iki ayrı kamera ile birlikte. 12 MP’lik geniş açılı kamera ve telefoto kamerası ile 2 kat optik yakınlaştırma ve 10 kata kadar dijital yakınlaştırma yeteneğine sahip olan iPhone 7 Plus, ile muhteşem fotoğraflar çekebilirsiniz.

Google Pixel: Google Pixel, DxOMark’ın kamera testinde 89 puan alarak ilk sırada yer almayı başarmış tam bir kamera telefonu. Sony IMX378 sensörünü kullanan 12.3 MP arka kamera ile gelen Google Pixel, lazer otofocus, çift tonlu LED flaş ve AF sensör kullanıyor.

Samsung Galaxy S8: Arka kamerasında da 1/2,55 inç boyutunda sensör ve 12,2 megapiksel çözünürlük değeri kullanılıyor. Çift piksel faz algılamalı otofokus sistemi, optik görüntü sabitleme, F/1.7 diyafram ve 4K video kaydı sensörlerin sunduğu diğer özellikler arasında. Karanlık, Galaxy S8 ve S+’ın arka kameralarının üstesinden gelemeyeceği bir şey değil. Parlak F1.7 lens ve büyük 1.4µm pikseller ortamda yeterince ışık bulunmadığında daha fazla ışığı size temin eder.

Huawei Honor 6X: Telefonun LED flaşlı çift arka kamerasından biri, faz algılamalı otomatik odaklama (PDAF) ile 12 megapiksel diğeri ise alan derinliğini ve arka plan bulanıklığını elde etmek için 2 megapikselden oluşuyor. Ayrıca ön tarafında 8 megapiksel kamerası bulunan telefonun arka tarafında 0.3 saniye içinde telefonun kilidini açan bir parmak izi tarayıcısı mevcut. Metal tasarıma sahip telefon normal kullanımda iki günlük pil ömrü vaat eden ve hızlı şarjı destekleyen 3,340 mAh pil içeriyor.