Elektrikli ulaşım araçlarının devri başlıyor!

Elektrikli ulaşım araçlarının devri başlıyor!

Gelişen teknolojiyle birlikte artık klasik ulaşım araçlarına mahkum değiliz.Seyahat etmek ya da bir yerden başka bir yere gitmek mi istiyorsunuz? İşte sizlere havada, karada ve denizde tamamen elektrikle çalışan araçlar.
DeepFlight Dragon
Dragon, dünyanın en kolay kullanılabilen denizaltısı ve sualtı keşiflerinizin en eğlenceli yardımcısı olmaya aday. İki kişilik bir kabini ve küçük boyutları sayesinde yatınızda kolayca taşıyabileceğiniz mini bir denizaltı.120 metre derinliğe kadar inebilen mini denizaltının yakıt derdi yok çünkü tamamen elektrikle çalışıyor.
Solowheel Original
Solowheel, her yere yanınızda taşıyabileceğiniz kompakt bir ulaşım aracı. 16 km menzili bulunan Solowheel’ın Original modelinin çıkabildiği en yüksek hız ise saatte 16 km. Kullanımı ise oldukça basit yanlarındaki pedalların üzerine çıkıp vücut ağırlığınızı öne vererek hareket ettirdiğiniz sıra dışı bir tasarıma sahip.
Modobag
Modobag ,Trunki valizlerinin yetişkinlere özel motorlu versiyonu. Kabin boyu bu valizin şarj için kullanabileceğiniz iki adet USB yuvası var. Oldukça pratik olan bu valize havalimanında binmek karizmanızda telafisi olmayan hasarlara neden olabilir belki.
Piaggio Wi-Bike
Wi-Bike tüm teknolojisini sadeliğin arkasına gizliyor. Akıllı telefon uygulamasıyla elektrikli motorunun destek vereceği seviyeyi ayarlayabiliyor, farklı sürüş modlarından birini seçebiliyor ve sürüşünüze ait tüm detaylara ulaşabiliyorsunuz. Saatte 25 km hıza kadar destek veren bisikletin menzili 120 km.
Renault Twizy
Twizy, Renault’nun gücünü elektrikten alan hem tarz, hem küçük olan bu tek kişilik otomobiliyle park ve trafik sorun olmaktan çıkıyor. Yukarı doğru açılan kapıları, iki koltuklu renkli iç kabiniyle yoldaki tüm araçlardan farklı olmayı başaran Twizy, 3,5 saatte şarj olan piliyle 100 km yol gidebiliyor.