Bozdağ, Izmir

Bozdağ Kayak Merkezi; Ege Bölgesi’nde, İzmir’in Ödemiş ilçesi sınırları içerisinde,  kendisi ile aynı adı taşıyan Bozdağ Köyü sınırları içerisinde ve yine aynı adlı Bozdağı’nın üstünde bulunmaktadır.
Bozdağ Kayak Merkezi, kış mevsiminde sürekli yağış almaktadır. Aralık ayından Mart ayına kadar kayak yapmanın mümkün olduğu tesis, yaz aylarında hizmete açılmamaktadır. Akdeniz ikliminin görüldüğü merkezde kar kalınlığı 80 cm ile 120 cm arasında değişmektedir.Kayak alanlarının 1528 m ile 2157 m arasında bulunduğu Bozdağ Kayak Merkezi’nde 2 adet teleski bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi 650 m çıkış, 1200 m iniş kapasitelidir. Ayrıca bir tane de telesiyej Bozdağ Kayak Merkezi’nde hizmet vermektedir. Telesiyej ise 1549 m çıkış ve saatte 1000 kişi taşıma kapasitesine sahiptir. Kayak Merkezi’nde otelde konaklama da mümkündür.
Bozdağ Kayak Merkezi’ne gidilecekse kar durumu ile ilgili kesinlikle bilgi alınmalıdır. Ege bölgesinde kış sezonunun kısa geçmesi nedeniyle elverişsiz kar durumuna da sahip olabilmektedir. Kayak dışında kamp ve dağ yürüyüşü için de çok uygun bir merkez olan Bozdağ Kayak Merkezi, dağ, kar, orman ve gölü bir araya getirerek eşsiz bir doğa manzarasını barındırmaktadır.
BOZDAĞ KAYAK MERKESİNE NASIL GİDELİR?
İzmir’den özel araçla veya otobüsle Bozdağ Kayak Merkezi’ne ulaşılabilir. Torbalı istikameti kullanıldığında 150 km, Salihli istikameti kullanıldığında 130 km uzaklığında bulunan merkezin Bozdağ Köyü’nden sonraki yolları çok iyi değildir.