Efsane futbolcu Messi’nin beslenmedeki 10 sırrı!

Barcelona’nın Arjantinli efsane futbolcusu Lionel Messi‘nin beslenme sırrını Doktoru Giuliano Poser açıkladı. Bu beslenme şekli; otoriteler tarafından dünyanın en iyi oyuncusu olarak görülen Lionel Messi’yi hem bir Barcelona yıldızı yapıyor hem de başarılı futbolcuya üç kilo verdiriyor. Brezilya’daki Dünya Kupası’nın ardından doktor Guiliano Poser ile çalışmaya başlayan Messi, 5 kez üst üste yılın oyuncusu seçilmişti. Peki Barcelona’nın yıldızı Lionel Messi’nin sırrı ne?

1) Doğal gıdalar… Messi, vücudunun formunu doğal gıda tüketmesine borçlu.
2) Su… Bol bol su içiyor.
3) Zeytinyağı… Yemeklerde sızma zeytinyağı tercih ediyor.
4) Tahıllar ve sebzeler… Bu iki kategoride sınırlandırma getirmedik çünkü bu tahıl ve sebzeler ne kadar tüketilirse tüketilsin vücuda zararı olmaz.
5) Un… İyice elenmiş un bile Messi için büyük bir problem. Günümüzde ne yazık ki %100 doğal buğday bulunmuyor.
6) Şeker kasların düşmanı… Messi bu yüzden olabildiğince az şeker tüketiyor.
7) Doktor Poser, ayrıca Messi’nin Kinesioloji (Kas Bilimi) ile ilgilendiğinin de altını çizdi.
8) Doktor ayrıca Messi’nin sürekli hareket halinde olmasının da önemini vurguladı. Kasların hep hareket etmesi ve gerinmesi, futbolcunun yediklerini iyice sindirebilmesi için gerekli.
9) Tuz konusuna gelirsek, tuz aslında aşırıya kaçılmadığı takdirde vücudun ve kasların alması gereken bir besin. Genel olarak herkesin tuza ihtiyacı vardır. Ölçülü alınmalıdır.
10) Messi ayrıca fazla yemek yememeye dikkat ediyor. Vücut, çok fazla yemek yendiği zaman bunu çoğunlukla sindiremiyor ve rahatsızlık veriyor.