Düzce’de kamp tatili en iyi nerelerde yapılır?

Çok küçük bir şehir olarak bilinen Düzce, her yıl doğa tutkunlarının en çok tercih ettiği yerler arasında geliyor. Karadeniz Bölgesi’nin güzel şehirlerinden Düzce’de kamp yapabileceğiniz en iyi yerleri araştırdık;
Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı: Kuş sesleri ile uyanmak, berrak bir suya girip güneşlenmek üstelik doğanın sessizliğini dinlemek, hepsi bir arada sizleri Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkında bekliyor. Düzce’nin Gölyaka ilçesinin sınırlarında yer alan Güzeldere Şelalesi’de ister çadırınızda ister bungolaw evlerde ya da hobbit evlerde kalabilirsiniz.

Torkul Gölü: Torkul Göleti, doğayla başbaşa, huzur dolu, sakin kamp bir yapmak için harika bir yer. Kamp yapmayı seven doğa severlerin muhakkak görmesi gerekiyor. Burada kayın, köknar, gürgen, kestane, akçaağaç, karaçam gibi pek çok ağaç türü görmeniz mümkün.

Sinekli Yaylası: Çam ağaçları arasında bir kamp deneyimi yaşatacak olan bu yaylayı diğer yaylalardan ayıran bir özelliği ortasında küçük bir gölet olması. Yaz aylarında azalan su, diğer aylarda ağaçların yansımasını da içine alacak şekilde güzel fotoğraflar çekebilmenize vesile oluyor. Ormanın içerisinde kuru odun bulabilirsiniz. Su’ya ulaşım kolay.