Düsseldorf tatilinizde bu müzeleri mutlaka keşfedin!

Düsseldorf, tam olarak bir kültür şehri olarak bilinir. Büyüleyici ve harika bir atmosfere sahip olan şehrin her sokaklarında sanat galerileri ve müzelerle karşılaşmanız mümkündür. Bizler de Düsseldorf müzeleri arasından 3 tanesini sizler için araştırıp listeledik;
Reine nehrinin kıyısında bir kültür durağı: 
Almanya’nın en modern ve gelişmiş şehirlerinden olan Düsseldorf’ta hatırları sayılır derecede Türk yaşamaktadır. Eğer yabancı diliniz pek iyi değilse orada size yardımı dokunacak birilerine kesinlikle denk geleceksiniz. Düsseldorf’ta görülebilecek ve ziyaret edilebilecek yerler insanları keşif yapmaya sürüklüyor. Çünkü her ara sokaklarda göze çarpan hoş tasarımlı dükkanlar ile karşılaşacaksınız. Eğer sizler buraya geleceğinizde şehrin kültürünü keşfetmek istiyorsanız? O halde bir Düsseldorf müze turuna çıkmanız gerekiyor.

Düsseldorf film müzesi;
Düsseldorf, sinemayı çok sevenler için çok özel ve güzel bir müzeye sahiptir. Sadece pazartesi günleri hariç her gün 11:00-18:00 saatleri arasında ziyaret edebileceğiniz müzenin içinde sinema tarihleri ile ilgili ilginç bilgiler, kostümler, ekipmanlar ve fotoğraflar yer alıyor. Ren Nehri’nin kıyısında bulunan tematik konular işleniyor. Sinema endüstrileri hakkında öğreneceğiniz birçok bilgileri barındıran müzeye girmek ücretlidir. Düsseldorf film müzesini gezmek istiyorsanız? Alter Hafen bölgesine gitmeniz gerekir.

Neandertal Müzesi;
Düsseldorf’ta gezilebilecek en iyi ve ilginç yerlerinden birisi olan Neandertal Müzesi, insanların tarihine sanki bir zaman makinesinin içerisinden göz atmayı sağlıyor gibi. Düsseldorf’da S-Bahn olarak tanılan sistemi kullanarak gidebileceğiniz müze, Neandertal’leri ve
eğer Buz Devrini de merak ediyorsanız? ufkunuzu kesinlikle açacaktır. Ve Neandertal Müzesi’ne de girmek ücretlidir. Ulaşım için inmeniz gereken durak ise Hochdahl olacaktır.

Düsseldorf’ta Modern Sanatın Merkezi: Kunstsammlung Nordrhein-Westfalen;
Tam olarak üç tane katmandan oluşan Kunstsammlung Nordrhein-Westfalen, 20. yüzyılın en iyi müzelerinden biri olarak biliniyor. Düsseldorf’ta mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında gelen Kunstsammlung; Birçok eserleri inceleyebileceğiniz güzel ve sizlere mümkün oldukça olanak sağlayan bir müzedir.