Düşlerdeki yeni yıl için en çok aranan 5 rota!

2017 yılına sayılı günler kaldı. Yılbaşına nerede gireceğine karar verememiş son dakikacılar ise hayallerini gerçekleştirmek için internetten hem farklı hem renkli mekan arayışa girdi. Uluslararası seyahat arama motoru Skyscanner da, yeni yıl tatilini planlayacaklar için, Türkiye’den en çok aranan yılbaşı destinasyonlarını listeledi.
İşte, ‘Son dakikacıların’ Türkiye’den en çok aradığı 5 yılbaşı rotası
Londra’da Yağmur Eğlenceye Engel Değil
İngiltere’de Kasım ayında başlayan kış mevsimi oldukça yağmurlu geçiyor. Ancak yağmura rağmen muhteşem ses ve ışık şöleni ile gerçekleştirilen yılbaşı kutlamaları seyahatseverleri bekliyor. Londra’da kutlamalar yoğun olarak Big Ben Saat Kulesi ve dev dönme dolap London Eye’ın bulunduğu geniş alanda yapılıyor.
Berlin, Avrupalıların Buluşma Noktası
Türklerin de yeni yıl kutlamaları için en çok tercih ettiği, favori şehirler arasında yer alan Berlin, çam ağaçlarıyla kar altında daha büyüleyici görünüyor. Özellikle Brandenburger Gate’de (kapısı) her yıl binlerce insan kutlamalar için bir araya geliyor.
Moskova Meydanlarında Herkese Yer Var
Geleneksel yılbaşı sofralarının kurulduğu Rusya’da hemen hemen her ev süsleniyor. Moskova’da soğuğa ve kara rağmen meydanları ve sokaklarında dolduran coşkulu bir kalabalıkla karşılaşacaksınız. 70 bin metrekarelik Kremlin Meydanı’nda artık gelenekselleşmiş kutlamaların yanı sıra Moskova caddelerinde sabaha kadar süren eğlencelere de katılmak mümkün.
Kiev’de Unutulmaz Bir Yılbaşı
Ukrayna’nın en büyük kenti olan başkent Kiev’e, Türk seyahatseverler için vizesiz seyahat mümkün. Popüler alternatiflerden biri olan kenttin ilk durağı Independence (Bağımsızlık) meydanı ise şuana kadar birçok kutlama ve konsere ev sahipliği yapatı. Kiev’in büyüleyici mimarisi seyahatseverler tarafından keşfedilmeyi bekliyor.
Sıcak Yılbaşı Alternatifi: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti
Listedeki en ılıman iklime sahip olması ve birbirinden farklı eğlence mekanları ile ön plana çıkan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Akdeniz mutfağı ile de dikkat çekiyor. Yılbaşına girmek için en sıcak, yakın ve güzel seçenekler arasında yer alan bu güzel adaya vizesiz ulaşım mümkün.