Dünyanın en pahalı parfümlerini biliyor muydunuz?

Bir parfüme en fazla ne kadar para ödeyebilirsiniz? Bu haberimizde fiyatlarıyla dudak uçuklatan en pahalı parfümleri derledik;
Chanel Grand Extrait – 4200 Dolar: Üstün cam kesme teknikleriyle, zarif bir kare kesim elması andıran şişede satışa sunulan bu parfüm, çiçeksi aromasıyla tam bir feminen kokudur. Ernest Beaux’un tasarımı olan No 5 Channel Grand Extrait, aromasını yasemin ve ylang-ylang bitkilerinden alıyor.

Baccarat Les Larmes Sacrees de Thebes – 6800 Dolar: Kristal ve piramit şeklindeki şişe modeliyle gözleri dolduran parfüm, sandal ağacı, mersin, fesleğen, kakule, sardunya, amber gibi bitkilerin kombininden hazırlanmış.

Clive Christian No 1 Imperial Majesty Perfume – 12 Bin 721 Dolar: Dünyanın en pahalı parfümü olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na giren bu parfüm, son derece cezbedici bir şişeye sahip. Vanilya, ylang-ylang, İtalyan tarçını, yasemin, üzüm kökü ve gül yağı gibi bileşenlerin harmanlanmasından oluşmuş.

DKNY Golden Delicious Million Dollar Fragrance Bottle – 1 Milyon Dolar: 14 Karat sarı ve beyaz altın, 183 adet safir ve 2700 beyaz elmastan oluşan milyon dolarlık flakonu ile listemizin birinci sırasında yer alıyor. Rekor fiyatı olan bu parfüm, ünlü mücevher tasarımcısı Martin Katz ve ünlü tasarım firması DKNY tarafından ortaya çıkarıldı.