Dünyanın en pahalı çayları!

Türk kültüründe büyük yeri olan çay, dünyada sudan sonra gelen en popüler ikinci içecektir. Özellikle yemek sonralarında çay içmek birçoğumuz için vazgeçilmez bir alışkanlık. Peki sizce bir çay en fazla ne kadar olabilir? Yani bir çay en fazla ne kadar pahalı olabilir? İşte dünyanın en pahalı çayları;
Vintage Narcissus Wuyi Kokulu Çay: En lezzetli Çin çaylarından biri olan bu çay, görüntüsüyle de keçi boynuzunu anımsatır. 1 kilosu 6.500 dolar olan Vintage Narcissus Wuyi, Fujian eyaletinin Wuyi Dağından hasat edilmektedir.

Panda Dung Çayı: Panda gübre çayı olarak bilinen Panda Dung, 500 gram başına 35.000 dolar ile dünyadaki en pahalı çaylardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Pandalar yedikleri bambuların sadece %30’unu sindirirken, %70’ini de dışkı ile dışarı atarlar. Ve bu çayın bitkisi de pandaların tutamadıkları %70’lik bambulu dışkı ile gübreleniyor.

PG Tips Elmas Çay Poşeti: İngiliz çay şirketi PG Tips, 75. yıldönümüne özel 15.000$ etiketle elmas işlemeli çay poşeti tasarımını piyasaya sundu. Bu inanılmaz pahalı çay poşetlerinin her biri, 280 tane mükemmel kalitede elmas içeriyor.

Da-Hong Pao Çayı: Dünyanın en pahalı çayı olan Da-Hong Pao’yu bu kadar özel kılan şey, yetiştiği 6 tane ağacın 1000 yıllık olması ve bu ağacın yılda sadece 2 gün (13 ve 15 Mayıs) hasat edilmesidir. 1.000 gramı 1.2 milyon $ değerinde olan bu çayın birçok derde deva olduğu da biliniyor.