Dünyanın en mutlu ülkelerinde tatil!

Refah endeksi, sosyal sermaye, girişimcilik, fırsat, eğitim, bireysel özgürlükler, güvenlik ve emniyet gibi kriterlere göre değerlendirilen ülkelerin arasından seçilen dünyanın en mutlu ülkelerini haberimizde paylaşıyoruz.
Danimarka: Yapılan çeşitli araştırmalar sonucunda mutluluk sıralamasında başta gelen ülkeler arasında olan Danimarka’da kime rastlasanız en belirgin şey mutluluk duygusu olacaktır.
Norveç: Kapalı havasına, güneş ışığına hasret bir ülke olmasına rağmen Norveç, havasına suyuna aldırış etmeden en mutlu ülkelerin arasında başları çekiyor.

İsviçre: Dünyanın en muhteşem kayak merkezlerine ve peynirin en lezzetlisine sahip bu ülkede neden para mıdır bilemeyiz ama insanlar gerçekten oldukça mutlu.
Hollanda: Eğlence dolu başkenti Amsterdam ile tanınan Hollanda insanı sakin, yardımsever ve mutlu bir halk olarak ünlenmiş durumda.

Avustralya: Güney yarım kürede tek başına bir kıta olup, Hint ve Pasifik okyanusları arasında uzanan bu ülke, mutlu insanlarıyla da ünlü.
Kanada: Dünyanın çeşitli bölgelerinden gelen insanların yaşadığı bu ülkede konuşulan tüm diller ve dinler kabul edilmekte. Bu kadar çeşitliliğin bulunduğu bir ülkenin dünyanın en mutlu insanlarına sahip olması, kıskanılası bir durum olsa gerek.

İzlanda: Medeniyetin bir şekilde deforme edemediği doğasıyla, volkanlar, buzullar, şelaleler diyarı olan İzlanda; sırf bu nedenlerle dünyanın en mutlu insanlarına sahip.
Finlandiya: Pahalı bir ülke olmasına rağmen en mutlu ülke sıralamasında üst sıralarda yer alan Finlandiya, eğitim kalitesi açısından da dünyanın ilk üçüne giriyor.