Dünyanın en iyi Rafting rotaları!

Dünyanın en iyi Rafting rotaları!

Ekstrem sporların en çok tercih edilen seçeneği hiç şüphesiz rafting. Adrenalin tutkunu olan herkesi etkileyen rafting, son zamanlarda ülkemizde de rağbet görmeye başlamıştır. Bir botun içinde sularla kapışmak birçok insana ürkütücü gelebiliyor olabilir. Ancak rafting adrenalin meraklılarının tutkunu olduğu bir spor. Dünyanın en iyi rafting parkurlarında eşsiz anlar yaşamaya ne dersiniz?
Alaska: Dünyada rafting yapılan en iyi adres olarak bilinir. Alaska turları bu nedenle çok tercih edilir. Vahşi doğası el değmemiş nehirleri ile tam bir macera noktasıdır. Gizemli ve yeni keşifler için çok uygundur.

Ottawa Nehri, Kanada: Ottawa Nehri Quebec ve Ontario kentlerini de içine alan bir bölgede akıyor. Kışları bolca donan nehir özellikle bahar ve yaz aylarında rafting için uygun koşullara sahip oluyor. Akıntı fazla olmadığı için her seviyedeki rafting meraklısı bölgede aksiyona dalabiliyor.

Colorado Nehri, Büyük Kanyon: 1979’da Unesco Dünya Miras Listesi’ne giren derin ve büyük kanyon tam bir doğa harikasıdır. Keskin virajları ve hırçın suları ile kanyonun içerisinde yer alan Kolorado nehri macera tutkunlarının en çok tercih ettiği rafting alanlarından biri.

Pacuare Nehri, Kosta Rika: National Geographic tarafından dünyanın en iyi 10 rafting bölgesinden biri seçilen nehirde, tüm seviyeler için rehberlerle birlikte geliştirilmiş rafting turları mevcut. Rafting sırasında kuşlar ve maymunları izlerken mest olacaksınız.