Dünyanın en iyi öğrenci şehirleri hangileri?

Öğrenci nüfusunun yoğun olduğu yerler neresi? Bazı şehirler öğrencileri daha fazla mutlu ediyor. İşte öğrencilik hayatınızı doruklara çıkaracak en iyi öğrenci şehirleri;
Londra (İngiltere): İngiltere’nin başkenti Londra, dünya genelinde üniversite öğrencileri için en çok tercih edilen şehir. Londra’da eğitim hayatına devam edecek öğrenciler, bir yandan tarih ve turizmin başkentinde gezinirken diğer yandan da dünyanın en prestijli üniversitelerinde okuma, mezun olduklarında iş bulma ve en önemlisi de İngilizceyi yurdunda öğrenme şansı yakalayacaklardır.

Tokyo (Japonya): Şehir; asırlık tapınakları, göz alıcı manzaraları ve bahçeleri, modern gökdelenleri, elektronik mağazaları ile uluslararası öğrencilerin en gözde eğitim destinasyonlarından.

Melbourne (Avustralya): Melbourne, Avustralya’nın Sydney’den sonraki en popüler şehridir ve Victoria eyaletinin başkentidir. Genellikle Avustralya’nın “kültürel başkenti” olarak tanımlanan Melbourne, öğrencilerin de en çok tercih edilen şehirlerinden biri.

Montreal (Kanada): Montreal Kuzey Amerika’nın en Avrupai ve Kanada’nın Toronto’dan sonra en büyük şehridir. Türkiye’den de birçok öğrenci eğitim için bu şehri seçmektedir.