Dünya’nın en ilginç turistik yerleri

Dünya’nın en ilginç turistik yerleri

Bir ülkeye tatile gittiğinizde normalin dışında ilgi çekici yerler mi görmek istiyorsunuz? O zaman doğru adrestesiniz. Dünya’nın en ilginç turistik yerlerini listemizden bakabilirsiniz.
Karni Mata Tapınağı: Hindistan’ın kuzey batısında bulunan Racastan bölgesinin içinde yer alan Karni Mata Tapınağı’nda, 600 yıldır insanlar farelere tapıyor. Yani birçok insanın korktuğu, tiksindiği fareler bu tapınağın efendisi. Farelerin gelecek hayatlarında önemli dini liderler olarak doğacaklarına olan inançlarından dolayı ülkede 5 milyon Hintli farelere tapıyor. Bu tapınağa girerken ayakkabılarınızı mutlaka çıkarıyorsunuz. Çünkü ayakkabıyla girmek kesinlikle yasak. Ayrıca bu tapınakta farelerin artıklarını yemek, onlara saygı göstermek ibadet yerine geçiyor.

Bebekler adası: İspanyolca ”La Isla de la Munecas” olarak bilinen bu yer, Meksika’nın küçük bir adası olan Teshuilo’da bulunmakta. Adanın ardındaki hikâye; yıllar önce bu adadaki bir kız çocuğu göle düşürdüğü oyuncak bebeğini almak için göle girer ve boğularak ölür. Daha sonra burda yaşayan Don Julian Santana Barrera adlı kişiyi, küçük kızın ruhu rahatsız etmeye başlamış. Don Julian bir gün adanın kıyısına vuran bir oyuncak bebek bulmuş, ve bu oyuncak bebeğin kızın göle düşürdüğü oyuncak olabilir diye ağaca asmış. Ama bununla yetinmeyip adada ne kadar oyuncak bebek bulduysa hepsini ağaca asmış, sırf kızın ruhu rahat etsin diye. Hatta bir zaman sonra insanlara sebze, meyve vererek karşılığında oyuncak bebek takası istemiş. Ve şimdi burası turistlerin yoğun ilgisini çeken bir bebekler adası halini almış.

Hamamböceği müzesi: Böcek ilaçlama uzmanı olan Michael Bohdan’ın kurduğu bu müzede yüzlerce hamamböceği sergileniyor. Amerika’nın Teksas eyaletinde bulunan müzeye birçok insan öldürdüğü hamamböceklerini hediye ediyor. Michael Bohdan bu müzede hamam böceklerini sanat eserine çevirmiş; güneşlenen ya da piyano başında bir hamam böceği görmeniz mümkün.