Dünyanın en havalı çocuk parklarında unutulmaz bir tatil!

Dünyanın en havalı çocuk parklarında unutulmaz bir tatil!

Okulların kapanmasına az bir zaman kaldı. Dünyanın birçok ülkesinde ilginç konuları ve atmosferleri ile benzerlerinden ayrılan çocuk parkları bulunuyor. Sizler için dünyanın en havalı çocuk parklarını araştırdık;
Nagasaki okulu: Japonya’nın Nagazaki kentindeki bu anaokulu, her yerde çocukların tüm ihtiyacını karşılayacak okulların tasarlanmasının ve hayata geçirilmesinin mümkün olduğunu gösteriyor. Hibinosekkei’nin mimarları tarafından tasarlanan bu okulun çatısında bulunan oyun alanındaki çocukları aşağıya ulaştıran bir tırmanma ağı bulunuyor. İçeride aşağıya doğru kayabildiğiniz bir itfaiyeci direği bile var.

Çocuklar için tren istasyonu: Danimarka Demiryolu Müzesi’nde bulunan kapalı oyun parkı 1960’lı yılların havasında tasarlanmış olup, bir bilet satış ofisine, kontrol kulesine, yolcuları taşıyan bir vagona, keşfedilebilir bir motor kompartımanına ve daha fazlasına sahip.

Zip Dünyası: Galler’de çok eski bir madenin içine konuşlanmış olan bu oyun parkı Zip World tarafından tasarlanmış ve sadece çocuklar için değil yetişkinler de eğlenebiliyor.

Sun Bird Park: Tres Birds Workshop tarafından tasarlanan bu oyun parkı, Colorado’da bulunuyor. Halatlar ile çevrili bir alanda çocukların yapabileceği bir çok aktivite bulunuyor.