Dünya’nın en güzel şehir parkları!

Yorucu şehir hayatının stresinden uzaklaşmak için harika bir nefes alma ortamı sunan parklar aynı zamanda birbirinden güzel manzaralara da sahip. Bu yazımızda sizlere dünyanın en güzel şehir parklarını derledik.
Vondelpark: Hollanda’nın başkenti Amsterdam’daki adını ünlü şair Joost van den Vondel’den alan ve 1800’lü yıllarda kurulan bu park, ister yürüyerek isterseniz de bisikletle hem açık havanın hem de doğanın keyfini çıkarmak için en iyi ortamlardan birini sunuyor. Eğer bu parkta yaz aylarında düzenlenen bir konsere denk gelirseniz kesinlikle kaçırmayın.

Golden Gate Park: ABD’nin San Francisco şehrinde bulunan bu büyük park, ülkenin en geniş dinlenme ve gezinti alanlarından birisidir. Golden Gate ismi her ne kadar dünyaca ünlü köprü ile anılsa da bu park da köprü kadar görülmeye değecek bir yer denilebilir.

Central Park: Eğer istediğiniz şey şehrin gürültülü ve karmaşıklığından uzaklaşıp doğanın içinde dinlenmekse bunun için en uygun yerlerden biri şüphe yok ki Central Park. New York’un kalbi Manhattan’da bulunan parkta gezinirken karşınıza çıkacak devasa büyüklükte olan yapay göllerde sandallarla gezebilirsiniz.

Hyde Park: Londra’da bulunan kraliyet parkları içinde en büyüğü olarak bilinen Hyde Park’ta yapabilecekler arasında, bisiklete binmek ve koşu gibi sıradan bir parktakilerden fazlası var. O da serbest kürsüde halka seslenmek. Bu ilginç aktiviteyi de bu parkta yapabilirsiniz.

Ueno Park: Baharın ilk günlerinde açan kiraz çiçekleri ile çevrelenen bu eşsiz güzellikteki park Japonya’nın başkenti Tokyo’da misafirlerini ağırlıyor. Ueno Park’ta bulunan gölde deniz bisikletiyle dolaşabilir ya da çok sayıda tapınak ve müzeyi görebilirsiniz.