Dünyanın en güvenilir otomobillerini keşfetmeye ne dersiniz?

Dünyanın en güvenilir otomobillerini keşfetmeye ne dersiniz?

Bir otomobilde aranan kriterler arasında estetik güzelliğin yanı sıra güvenli olması da yer alıyor. Her geçen gün yeni bir modelin tasarlandığı otomobil sektörünün en güzel özelliklerinden biri güvenli oluşu. İşte birçok sürüş, çarpışma ve performans testinden geçen dünyanın en güvenilir otomobilleri;
AUDI A8 Security: Standart A8 gibi sportif, zarif ve dinamik bir görünüme sahip A8 L Security, el bombasına dayanıklı zırhının yanında yolcu güvenliği için birçok donanımı birleştiriyor. 700.000 dolar değerindeki Audi A8 Security, tamamen kurşun geçirmez yapıda olduğuna dair Alman Balistik Test Merkezi onay vermiştir.

KOMBAT T98: Kurşun geçirmez özelliğe sahip ve patlamalara dayanıklı zırhı olan Kombat T98’in içi, %100 balina penis derisi ile kaplanmıştır. Araç daha çok Rus siyasiler ve Avrupa’daki prensler tarafından tercih edilmektedir. Fiyatı ise 1.5 milyon dolar değerindedir.

Mercedes Benz G63 AMG: 400.000 dolar değerindeki Mercedes-Benz sınıfı zırhlı araba, görünüş ve lüks dizaynıyla oldukça dikkat çekiyor. Mercedes Benz S-Guard, M60 makineli tüfek saldırısına dayanacak kadar güçlü tasarlanmış.

Knight XV: Dünyanın en önde gelen zırhlı araç üreticisi Conquest tarafından tasarlanan bu araç, 629.000 dolar değerindedir. Sadece 100 tane üretilen Knight XV’nin V10 motoru ve askeri sınıf yüksek korumalı zırhı bulunmaktadır.

Cadillac One “The Beast”: 1.5 Milyon dolar değerindeki araç Amerika Birleşik Devletleri Başkanını taşımak için hazırlanan özel bir zırhlı araçtır. Araç, yangın söndürme sistemi, ayrılmış oksijen kaynağı, bagajda ekstra silahlar ve yakıt tankı koruma gibi birçok özelliğe sahip.