Dünyanın en enteresan yarışmaları

dunyanin_en_enteresan_yarismalari

Dünya’nın birbirinden farklı ülkelerinde düzenlenen en enteresan yarışmalarını araştırdık. Aralarında en şaşırtıcı olanlarını sizlerle paylaşıyoruz. İnanması güç ama bu yarışmalar enteresan olmasına rağmen gerçekten büyük ilgi görüyor.
Dünya’nın en çirkin köpeği yarışması:Amerika Birleşik Devletleri’nin California Eyaletinin Petaluma şehrinde akıllara durgunluk veren bir yarışma düzenleniyor. Her yıl düzenlenen bu yarışmada dünyanın en çirkin köpeği seçiliyor. En çirkin köpeklerin “dünyanın en çirkin köpeği” unvanına sahip olabilmek için mücadele ettiği yarışmada, son derece eğlenceli görüntüler ortaya çıkıyor.
dunyanin_en_cirkin_kopegi_yarismasi
Dünya sauna yarışması:Her yıl ağustos ayında Finlandiya’da düzenlenen yarışmada saunada en fazla kalan yarışmayı kazanıyor. Uzun süre sıcağa dayanmayı gerektiren yarışma da geçtiğimiz yıllarda yarışmacılardan biri yarışma esnasında hayatını kaybetti.
dunya_sauna_yarismasi
Cüce fırlatma yarışması:Avustralya’da 1980 yılından beri düzenlenen cüce fırlatma yarışmasında, yarışmacılar cüceleri daha uzağa atabilmenin mücadelesini veriyor. İnsanları küçümsediği gerekçesiyle birçok yerde yasaklanan yarışma bazı barlarda hala yapılıyor.
cuce_atma_yarismasi