Dünyadaki en eğlenceli marketler!

Dünyadaki en eğlenceli marketler!

Yaşadığımız yerlerde birçok market var fakat bu marketler diğerleri gibi değil…Hadi gelin hep birlikte dünyanın birbirinden renkli marketlerine birkaçına göz atlım…
Quincy Market, Boston
Boston’un simgesi haline gelen tarihi yapılardan biri olma özelliğine sahip olan Quincy Market’in yapımı 1824-26 yılları arasında tamamlandı. Gece gündüz hareketli olan Quincy Market’te 20’den fazla restoran, cafe ve barın bulunduğu markette organik tarım ürünlerinden taze Maine ıstakozuna kadar birçok çeşidi bir arada bulmakta mümkün. Damak çatlatan lezzetler denemek için Quicy Market’e mutlaka uğramalısınız!
Ferry Building, San Francisco
Yıllarca bir liman olarak hizmet verdikten sonra son 10 senedir restoranların, gurme butiklerin ve organik tarım ürünlerinin yer aldığı bir çarşıya dönüşmüş olan San Francisco Ferry Building, 2015’te 100. yılını kutladı. Her salı, perşembe ve cumartesi sabahları kurulan pazardan şehrin ünlü şefleri mevsimin en taze ürünlerini satın alırken, yerli halk da en popüler restoranlarda öğle yemeği kuyruğuna giriyor. Buraya kadar gelmişken Miette Bakery’nin zencefilli kurabiyelerinden, Boccalone’nin şarküterisinden, Acme Bakery’nin ekmeğinden tatmalı; The Slanted Door’a şef Charles Phan’in ünlü Viatnem yemeklerini yemek için mutlaka uğramalısınız.
La Boqueria, Barselona
Tarihi 1217’ye dayanan dünyaca ünlü bir market olan ve Barcelona’nın en işlek caddelerinden La Rambla’da yer alan Mercat de San Josep de la Boqueria, her türlü çiftlik mamulleri, deniz ürünü, şarküteri ve yerel baharatların birbiri ardına sıralanan renkli tezgahlarda sergilendiği marketteki tapas barlarda her daim taptaze atıştırmalıkların tadına bakabilirsiniz.
Borough Market, Londra
Londra seyahatinde mutlaka ziyaret edilesi gereken yerlerden biri 1000 senelik Borough Market, Londra’nın Southwark bölgesinde bulunuyor. Burası adeta fırınların, yemek meraklılarının, tanınmış şeflerin, kasapların ve çiftçilerin buluşma noktası.Kısacası günün her saati hareketli…Sadece yerel lezzetlerin değil, farklı kültürlere ait ürünleride bu markette bulmanız mümkün.
Mercado da Ribeira, Lizbon
Mercado da Ribeira, asırlardan bu yana Lizbon’un yerel dokusunu yansıtan tarihi yerlerden biri ayrıca 13. yüzyılda Avrupa’nın da en ünlü balık pazarlarından biriydi. Time Out tarafından 2010 yılında yenilenen market şimdi şehrin ünlü şarküteri, şef restoranlarını, pastane ve şarap barlarını bir araya getiren bir çekim merkezi olarak adını duyurmuş vaziyette.