Dünya genelinde en uzun plajın tarihi!

Dünyanın neredeyse her tarafında plajlar bulunmaktadır. Ama bizim bu hafta sizlere bahsedeceğimiz plaj dünyada tektir. Uzun ve eşi benzeri olmayan plajı sizler için araştırdık;
Guinness rekorları kırmış olan kitaba göre dünyada eşi olmayan ve en uzun plaj olarak Brezilya’da olduğu bilinir.
Praia do Cassino isminde ki plaj “Casino Plajı” ismiyle de hatırlanmaktadır. Plajın adı 1890 tarihinde kurulmuş olan bir işletmeden gelmektedir. Rio gibi evlerden kaynaklanan devasa tesis, 1946 tarihinde ruletin yasaklanması ile eski zamanlarda ki popülerliğini kaybetmiştir. Ama yine de hala bu eski tarihe dayanan işletmeyi ziyaret eden birçok turist bulunmaktadır.

Rio’dan başlayarak Uruguay bölgelerine kadar uzanmış olan plaj tam olarak 245 km’lik uzunluğundadır. Güney yarım küre içinde olan plaj, aralık ve ocak ayları zamanında en sıcak vakitlerini, temmuz ayı zamanında ise en soğuk vakitlerini yaşamaktadır. Bu plajda sörf, dalış ve yelken gibi spor türleri yapmak hem popüler hemde çok zevklidir.
Rio Grande şehrin tam merkezine yaklaşık olarak 9km’lik bir uzaklıkta bulunmaktadır. Güney Atlantik denizi’ne karşı bakan manzarası ile harika bir tatil geçireceksiniz. Ve çok memnun kalacaksınız. Praia do Cassino deniz aslanlarına evlerinin kapısını sonuna kadar açıp evlerine almaktadır. Rehber kontrolünde tekne, gemi turları ile bu deniz aslanlarını sizler de görebilirsiniz.