Doğal yollarla makyaj temizliği!

Doğal yollarla makyaj temizliği!

Mutfağınızda bulunan malzemeleri bu kez güzelliğiniz için kullanmaya ne dersiniz? Kullandığımız makyaj malzemelerinin içerisinde bulunan kimyasallar cildimizi oldukça yoruyor. Bu nedenle cildimizin nefes almasını sağlamak için birkaç doğal makyaj temizleyici tarif vereceğiz. Tek yapmanız gereken, bütün diğer kozmetikler gibi gözlerinizle temas etmemelerine dikkat etmek.
Yoğurt
Temiz bir kabın içerisine yoğurdu koyun krema kıvamına gelene kadar çırpın ve yüzünüze sürün. Sonrasında pamukla silin ve yıkayın. Yoğurt içindeki mayalarla cildi sıkılaştırır, yüzünüze tazelenmiş bir görüntü verir.
Badem yağı, Zeytinyağı, Hindistancevizi yağı
Doğal yollarla makyaj temizlemek isteyenlerin aklına ilk gelenlerden biri badem yağıdır. Ancak zeytinyağı ve hindistancevizi yağı da aynı görevi görür. Bu yağlardan birini yüzünüze sürün ve üstü üste iki kez temiz pamuk parçalarıyla cildinizde bulunan yağı silin. Ardından ılık suyla yıkayın. Makyajınızı temizleyen bu yağlar sonrasında cildinizi besleyip onaracaklardır.
Vazelin
Yüzünüze yumuşak hareketlerle daireler çizerek vazelini iyice yedirin. Kıvamı koyu olduğu için temiz pamuk parçalarıyla birkaç kez silmeniz gerekebilir. Vazelin yapısı gereği gözeneklerinizi kapatır. Bu sebeple makyajınızı sildikten sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayarak nem htiyacını tamamlayın.
Salatalık ve süt
Oldukça pratik bir başka tarif daha. 1 küçük boy salatalığı rendeleyerek içerisine 250 mililitre süt ilave edin ve haşlayın. Süzdüğünüz suya pamuğu batırıp yüzünüzü silin. Sonucuna siz dahi inanamayacaksınız.