Dalış Aşıklarının Gözde Mekanı Kekova

Dalış Aşıklarının Gözde Mekanı Kekova

Antalya’da bulunan ve Demre ilçesinde yr alan Kekova koyları şimdilerde dalış aşıklarının vazgeçilmez mekanı oldu. Bölgede özel bir dalış okulu bile açıldı.
Turlar düzenlenerek dalış meraklılarına ve tutkunlaarına Kekova’nın olağanüstü koyları ve denizin altındaki inanılmaz zenginlikteki yerleri görme fırsatı sunuluyor.
Dalış turu Çayağzı limanından başkıyor ve ilk dersler genelde teknede veriliyor. Turlar 25 ile 30 kişiden oluşmakla birlikte 12 noktada dalış yapma imkanı sunuluyor.
Profosyönel eğitmenler dalış noktaları hakkında önce bilgiler veriyorlar ve dalışlar muhakkak rehberler eşliğinde gerçekleştiriliyor. Adanın belirli kısımları doğal sit ve tarihi alan olduğundan dolayı o kısımlarda dalışa izin malesef mümkün olmuyor.
Dalışa müsait olan noktalarda deniz feneri, mağaralar ve batıklar turları oluşturan grupların ilgi odağı oluyor. Birçok canlının bulunduğu Kekova’da doğanın olağanüstü güzelliği karşısında hayran kalmamak elde değil. Deniz altı zenginliğini gördükten sonra gözlerinize inanamayacaksınız.
Eğer dalış tutkunuysanız ve bu sizin vazgeçilmez bir hobiniz ise Antalya’nın Kekova koyunu mutlaka ziyaret edin, pişman olmayacaksınız.