Cunda’da karavanlardan oluşan tesiste tatil!

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Cunda Adası’nda yer alan arsasına otel inşa etmek için izin alamayan turizmci Baran Movar, farklı bir çözüm geliştirerek 11 karavandan oluşan bir tesis kurdu. Doğal sit ve milli park alanında bulunması nedeniyle izin çıkmayan tesis yerine, 11 karavandan oluşan özel yapım bir tesis kurdu.

Bu çözümün tesisin daha fazla ilgi çekmesini sağlaması da turizmciyi oldukça mutlu etti. Misafirlerin öncelikle tuhaf karşıladığı ancak alışınca doğallığını sevdiği bu tesisin özelliklerini anlatan Movar, her bir karavanın özel yapım olduğunu belirtti. Tesisin iç dekorasyonu bir otel kadar lüks. Konuklar ilk olarak geldiklerinde ‘karavanda mı kalacağız?’ şeklinde tepkiler verirken, odaya girdiklerinde bu fikrin gayet cazip olduğunu görüyorlar.

Turistik ada Cunda’nın merkezine yakınlığı ile de cazip gelen 11 karavanlı ilginç otel, tavsiyeler üzerine gün geçtikçe daha çok ilgi görüyor. Dört kişilik bir ailenin de rahatlıkta konaklayabileceği tesiste zeytin ağaçları arasında doğal bir tatil geçirebilirsiniz. Kış sezonunda doğa ile baş başa huzurlu bir tatil yaşamak isteyenler için gecelik konaklama 150 lira. Yaz sezonunda ise bu ücret 400 liraya kadar çıkabiliyor.