Corendon Vitality Hotel Amsterdam!

Corendon Vitality Hotel Amsterdam!

Corendon Hotels and Resorts’un son otel yatırımı 4 yıldızlı Corendon Vitality Hotel Amsterdam, Schiphol Havalimanı ile şehir merkezinin ortasındaki konumu ve Türk ve Hollanda kültürlerinden esinlenen ilginç konsepti ve SPA’sıyla şehrin gözde otelleri arasında yerini aldı.
İçinde hem havuz hem de şömine olan restoran!
Modern gezginlerin tüm ihtiyaçlarına hitap edebilmek için özenle hazırlanmış konsepti ile hem münferit hem de iş seyahati için Amsterdam’a gelenlere hitap eden 263 odalı otel; özellikle ismini Corendon’un kurucularının (Yıldıray Karaer ve Atılay Uslu’nun) baş harflerinden alan AY Restoran ile spotları üzerine çekiyor. Bölgenin yerel üreticilerinden günlük temin edilen taptaze ürünler, AY Restoran’ın ünlü şeflerinin ellerinde sağlıklı ve leziz Akdeniz yemeklerine dönüşüyor. Amsterdam sakinlerinin de uğrak noktası restoranın lounge’undaki şöminenin başında şehrin en iyi kokteyllerini yudumlamak veya pub’ının içindeki havuzun kenarında soğuk bir bira içmek de mümkün.

Boeing 737 kokpitinde uyanmak…
Corendon Vitality Hotel Amsterdam’ı dünyadaki tüm otellerden ayıran özelliği ise 7. katında bulunan ve içinde gerçek bir Boeing 737 kokpiti yerleştirilmiş “Cockpit Suit” odası. Cockpit suit, içindeki toplantı odaları ve uçuş simülatörü ile farklı bir iş organizasyonu düzenlemek isteyenlere unutulmaz bir deneyim yaşama fırsatı sunuyor. Otelin yatakları ise bir Türk markası olan Sabah Yatakları ile birlikte tasarlanarak misafirlerin iyi dinlenmiş ve enerjik uyanmasını sağlayacak bir teknoloji ile özel olarak üretilmiş.
Amsterdam’daki Antalya plajları
Amsterdam şehir merkezinin en yeni SPA’sı olan Vitality SPA, 1000m²’lik alanında bir Türk Hamamı, Fin Saunası, Vitality havuzu, bakım ve masaj profesyonelleri ile rahatlamak ve yenilenmek isteyenler için ideal bir ortam sunuyor. SPA’nın içinde bulunan Antalya plajlarının fotoğrafları ve UV ışınları ile yaratılmış özel plaj odası ise Amsterdamlılar tarafından yoğun ilgi görüyor.
Hollanda ve Türk Kültüründen ortak bir sentez
Corendon Vitality Hotel Amsterdam sadece Cockpit suiti ve ilginç SPA’sıyla değil, Türk ve Hollanda kültüründen sentezlediği konsepti ile de dikkat çekiyor. Resepsiyonunda 7/24 Türkçe konuşan bir personelin bulunduğu otelin lobisindeki semaverde tüm gün demlenen mis kokulu Türk Çayı ve SPA’nın içindeki berber dükkanı bunlardan sadece birkaçı..

Fair Trade Misyonu
Corendon Vitality Otel’in en önemli özelliklerinden biri ise çevreye ve insan haklarına saygılı bir yaklaşım biçimiyle yürüttüğü ticareti. Dünyada her geçen gün popülerleşen “fair trade (dürüst ticaret)” konsepti dahilinde, Vitality Hotel de satınalmalarını mümkün olduğu kadar çevreye duyarlı ve çalışanlarının haklarına saygılı üreticilerden yapmaya çalışıyor. Otel odanızda bulabileceğiniz su, şeker, kahve, şampuan, sabun, nevresim takımı gibi birçok ürün bu felsefeden hareketle üretilmiş.
İş insanları için her detayın düşünüldüğü Corendon Vitality Hotel Amsterdam’ın her köşesinde yüksek hızlı ücretsiz wi-fi ve Cockpit Suit’in içindeki iki toplantı odası dışında küçük ve orta ölçekli iş toplantılarının yapılabileceği bir de AY Meeting Room bulunuyor.
İçerisinde 7/24 açık dükkanlar bulunan otelin yanı başındaki metro istasyonu ile de Amsterdam’ın tüm turistik noktalarına dakikalar içinde ulaşmak mümkün.
Ayrıntılı bilgi için: corendonhotels.com/corendon-vitality-hotel-amsterdam
Address: Aletta Jacobslaan 7, 1066 BP Amsterdam, The NetherlandsTel: +31 20 8207820
Email: info.vitalityamsterdam@corendonhotels.com

Corendon Hotels and Resorts Hakkında:
Avrupa ve Türkiye’nin en büyük turizm gruplarından biri olan Corendon Turizm Grubu, otelcilik sektöründeki yatırımlarını arttırarak büyümeye devam ediyor. Hollanda’dan ve Belçika’dan Türkiye’ye turist getiren en büyük tur operatörü olan Corendon Travel’ı ve bugün 40 ülkede faaliyet gösteren Corendon Airlines’ı çatısı altında barındıran Corendon Turizm Grubu, 2014 yılı itibariyle otelcilik sektöründe de hızlı bir büyüme kaydetti.
Hâlihazırda Antalya Kundu’da Grand Park Lara, Bodrum’da The Blue Bosphorus ve Iassos Modern, Çeşme Alaçatı sörf merkezindeki Premier Solto, Çeşme Boyalık Beach’te Miplaya Hotel’i ve Amsterdam’da The College Hotel’i işletiyor olan grup, son olarak sezon başında Amsterdam’daki oteli The Vitality’yi de açarak otel sayısını 7’ye çıkardı. Corendon Turizm Grubu Kurucu Ortağı Yıldıray Karaer, son dönemde ivme kazandırdıkları otel yatırımları hakkında “Turizm grubumuzun operasyonlarının olduğu destinasyonlar öncelikli hedefimiz olmak üzere, Türkiye’de Kapadokya, İstanbul, Marmaris, Side, Alanya; Avrupa’da ise Rodos, Girit, Amsterdam, İspanya, Londra, Hırvatistan şu anda otel yatırımı yapmak istediğimiz bölgeler. Amsterdam’da havaalanı bölgesinde bir yatırımımız daha var. 300 odalı bir airport hotel projemiz olacak.” şeklinde konuştu.