Çocuklu aileleri memnun edecek çocuk dostu havalimanları!

Çocuklu aileleri memnun edecek çocuk dostu havalimanları!

Kimse uçuşunun ertelenmesini ya da gecikmesini istemese bile, özellikle uzun yolculuklarda; kimi zaman havaalanında saatlerce beklemek kaçınılmaz hale gelir. Bu süreyi daha keyifli ve verimli hale getirmek için yetişkinler olarak çeşitli yollara başvurarak kitap veya dergi okuyabilir ya da internette takılabiliriz. Peki ya çocuklar? İşte çocuklarınızın enerjilerini atabilecekleri çocuk dostu havalimanları:
Chicago O’Hare Havalimanı: ABD’nin önemli aktarma merkezlerinden biri olan Chicago O’Hare Havalimanı Terminal 2’de çocuklar için özel bir ‘Uçuş Müzesi’ bulunuyor. Windy City temalı interaktif birimde çocuklar oyuncak uçaklara binebiliyor, kontrol kulesi ile bağlantıya geçebiliyor ve bagajları uçak pistinde taşır gibi yapabiliyorlar. Bu avantaj ile çocuklar koltuklarına hapsedilmeden önce güzel ve eğlenceli vakit geçirmeleri sağlanıyor.

Londra Heathrow Havalimanı: Londra Heathrow Havaalanı, çok sayıda turisti Londra şehrine çekmektedir. Her terminalinde çocuklar için özel alanlar bulunduran Heathrow Havaalanı’nda çocuklarınız doyasıya eğlenecek.

Changi Havalimanı: Changi Havalimanı, çocuklar için sürprizlerle dolu bir yer. Burada çocuklarınızın keyifle vakit geçirebileceği devasa oyuncaklar, kaydıraklar, oyun konsollarının bulunduğu eğlence noktaları yer alıyor.

Münih Havalimanı: Münih Havalimanı’nda açık alanda çocuklar için devasa bir oyun parkı bulunuyor. Eğer yolculuğunuz yaz aylarına denk gelirse, parkın dalga makinesindeki ücretsiz sörf seanslarına da katılabilirsiniz.