Çocuklarınızla birlikte tatilde keşfedebileceğiniz akvaryumlar!

Çocuklarınızla birlikte tatilde keşfedebileceğiniz akvaryumlar!

Hafta sonu tatilinde ne yapsak diye kara kara düşünenlerden misiniz? O halde bu hafta sonu tatilinizi çocuklarınızla birbirinden güzel akvaryumları keşfetmeye ne dersiniz? İşte ülkemizde su altı dünyasının en heyecan verici canlılarını keşfedebileceğiniz akvaryumlar;
Aqua Vega: Ankara’nın Mamak ilçesnde yer alan Ankara’nın en sevilen alışveriş merkezlerinden biri olan Nata Vega Outlet’in -2. katında bulunan bu akvaryum, Türkiye’nin en büyük Avrupa’nın ise ikinci en büyük tünel akvaryumu olma özelliğine sahiptir. Zaman zaman heyecanlanacağınız, zaman zaman şaşıracağınız bu tünel yolculuğunda 12.000 deniz canlısını tanımanın tadını çıkarabilirsiniz. 2012 yılından beri hizmet veren akvaryumda tuz mağarasından esinlenerek oluşturulan tuz mağarasını da mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Antalya Aquarium: Dünyanın en büyük akvaryum komplekslerinden biri olan Antalya Aquarium, dünyanın en büyük 5’inci akvaryumu olma özelliği taşıyor. 131 metrelik uzunluğu ve 3 metrekarelik genişliği ile dünyanın en büyük sualtı tüneline sahip olan Antalya Akvaryumu, ilham, eğlence ve eğitimi bir arada sunuyor. Akvaryumda Antalya’nın sıcağından bunalan ziyaretçileri serinletmek ve kışın bile göremedikleri kar özlemlerini gidermek için bir de -5 dereceli ‘kar odası’ bulunuyor.

İstanbul Akvaryum: İstanbul Avrupa yakasında Florya’da bulunan İstanbul Akvaryum; dünyanın en büyük tematik akvaryumu olma özelliği taşıyor. Toplam büyüklüğü 22 bin metrekare olan iki kattan oluşan yapının içinde 6.800 metreküp su alma kapasitene sahip 64 adet su tankı bulunuyor. Hafta içi 10.00-19.00 ve Hafta sonu 10.00-22.00 saatleri arasında açıktır.