Cilt kusurlarını kapatmak için pudra!

Cilt kusurlarını kapatmak için pudra!

Pudra, makyajınızın gün boyu tazeliğini ve kalıcılığını korumak,cildin parlak ve pürüzsüz görünmesini sağlamak, gözaltı torbaları ve kırışıklıklarını gizlemek adına mucizevi ve vazgeçilmez bir makyaj ürünü.
Pudra seçimi yaparken, öncelikle cilt tipinizi öğrenerek, ten rengine uygun olan pudrayı almalısınız. Böylelikle herhangi bir alerjik rahatsızlığınız varsa, aldığınız pudranın cildinize zarar vermesinin önüne geçmiş olacaksınız.
Pudranın yaklaşık ömrü 2,5 yılken, kompakt pudraların ömrü daha kısadır. Ciltte kalın bir tabaka izlenimi yaratmamak için pudrayı az miktarda, cildin her bölgesine ve ince bir kat şeklinde uygulanmalıdır. Kuru bir cilde sahipseniz, önce ciltlerine nemlendirici krem kullanıp, ardından pudrayı uygulamalılardır. İşleminiz bittikten sonra bir allık fırçası yardımıyla cildinizde kalan pudra tozlarını ve pürüzlerini hafifçe uygulayarak pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.
Pudra kullanmanın incelikleri
Pudranıza az miktarda fondöten karıştırarak gözaltı torbalarınızı ya da morluklarınızı gizleyebilirsiniz. Fırça ile uygulayacaksanız fırça kıllarının sık, uzun ve yumuşak olmasına özen gösterin. Ten renginize uygun pudrayı bulmakta zorlanıyorsanız, şeffaf pudra tercih edebilirsiniz. Eğer cildinizde parlak bir görünüm elde etmek istiyorsanız tercihinizi parlak ve bronz özellikte olan pudralardan yana kullanabilirsiniz.