Bursa’da kahvaltı en iyi nerelerde yapılır?

Bursa’da kahvaltı en iyi nerelerde yapılır?

İskenderi, kestane şekeri, Uludağ’ı ile ünlü güzel mi güzel yeşil mi yeşil, Osmanlı’nın başkentliğini yapmış Bursa, mekanlarıyla da tadını çıkarabileceğiniz bir yer. Peki bu güzel şehirde hafta sonu tatilinizi bir kahvaltıyla taçlandırmak isterseniz nerelere gitmelisiniz?
Ganita Restaurant: Bursa’nın Osmangazi ilçesi Dobruca Mahallesi’nde hizmet veren mekan, 2014 yılından beri hizmet vermektedir. Uludağ’ın eteklerinin muhteşem manzarası, orman ve yanı başındaki dere sesiyle keyifli bir atmosfer oluşturan Ganita, kapalı alanı ve bahçe dekorasyonu ile bu uyumu sürdürmektedir.

Ayanoğlu Tarz-ı Kahvaltı: Nilüfer ilçesinde bulunan bu mekan, köy kahvaltısı yapabileceğiniz bir mekan. Burada yeşil atmosferde muhteşem bir kahvaltı ziyafeti yapabilirsiniz.
Cumalıkızık Narlı Bahçe: Unesco Dünya Mirasları listesinde yer alan Cumalıkızık için Bursa’nın kahvaltı köyü de denilebilir. 20 çeşit serpme kahvaltıyı uygun fiyatla yiyebileceğiniz Narlı Bahçe’de yöresel lezzetlerin tadını çıkarabilirsiniz.

Börekçi Şevket: Nefis börek eşliğinde serpme kahvaltısına ne dersiniz? Eski Gemlik yolunda bulunan bu mekana mutlaka uğramalısınız.

Misi Aile Çay Bahçesi: Derenin içerisindeki masalarıyla ayaklarınızı suya sokarak serin rahat doğayla iç içe güzel bir kahvaltı edebileceğiniz mekan, zengin menüsüyle de dikkat çekiyor.