Bursa tatilinde nerelerde yüzülür?

Bursa tatilinde nerelerde yüzülür?

Hangi mevsimde gelirseniz gelin Bursa size mutlaka en güzel özellikleriyle kucak açacaktır. Bursa gezilecek yerler açısından; gerek tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olması gerekse de Osmanlı Devleti’ne başkentlik yapması sebebiyle Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biridir. Bursa; aynı zamanda İznik, Gemlik, Karacabey, Mudanya gibi deniz kıyısında pek çok ilçeye sahip bir şehir. Peki bu güzel şehirde plaj keyfi yaşamak için nerelere gitmek gerekiyor?
Mudanya Plajları: Güzelyalı limanı ile Mudanya iskelesi arasında kalan Burgaz Halk plajı, Coşkunöz Halk Plajı, Burgaz Altınkum Plajı, Kızılay Kampı, Kumyaka köyündeki Kumyaka Plajı, Trilye limanı yanında Zeytinbağı Halk Plajı, Eşkel Halk Plajı Mudanya deyince akla gelen plajlar arasında yer alıyor. Burgaz Altınkum halk plajı zaman zaman kirlilik sınırları aşsa da yerel sakinler tarafından rağbet edilen bir mekandır.

Gemlik Plajları: Bursa’nın Marmara Denizi’ne kıyısı olan ilçelerinden birisi olan Gemlik’te sıcak yaz aylarında serinleme olanağı sunan bir çok plaj bulunmaktadır. Bursa’nın bir ilçesi olan Gemlik’te Narlı, Kumsaz, Karacaali, Kumla gibi oldukça şirin tatil bölgelerinde denizin keyfini çıkarabilir, bol yeşilin tadına doyasıya varabilirsiniz. Bursa’dan araba ile 20 dakika, otobüs ile 30 dakika süren bir yolculukla Gemlik’e ulaşabilirsiniz.

Karacabey Plajları: Karacabey Bayramdere’de yer alan Yeniköy Halk Plajı, Malkara Plajı, Kurşunlu Halk Plajı, Ayazma Plajı bu ilçede yer alan denize girilebilecek plajlar arasında yer alıyor. Ayrıca bu bölgede kadınlara özel bir plaj da bulunmakta.