Buenos Aires’te gezilecek tatil yerleri!

Buenos-Aires-tatil-yerleri

Arjantin’in başkenti olan Buenos Aires, cıvıl cıvıl meydanı, köklü tarihi yapıları, eğlenceli tango geceleri ve parklarıyla Buenos Aires, tatil düşünenlere birçok güzel şey vaat ediyor. Tatilinize çıkmadan önnce Buenos Aires’te gezilecek yerleri Tatiluzmani.tv olarak hazırladık.

Plaza de Mayo
Plaza de Mayo, Arjantin’in bağımsızlığını kazanmış olduğu çok ünlü bir meydandır. Bu meydanda bulunan bazı şeylerin önemli anlamlara sahiptir. Plaza de Mayo içerisinde çok yüksek beyaz renkten oluşan bağımsızlık heykeli bulunmaktadır. Bunun yanı dışında meydanda fıskiyeli havuz ve palmiye ağaçları da bulunmaktadır.
Buenos Aires 9 Temmuz Caddesi
Dünyanın en geniş caddesi olan 144 metrelik genişliğiyle  9 Temmuz Caddesi Plaza de Mayo meydanına çıkmaktadır. Caddesinin ortasında Obelisk denilen meşhur uzun anıt yer alır.

Palermo Park
Oldukça geniş bir alana yayılmış büyük bir parktır burası. İçerisinde bir göl Japon bahçesi, İspanyol Anıtı, golf sahaları ata binmek isteyenler için manejler bulunuyor.
Florida Caddesi
Alışverişin yapıldığı trafiğe kapalı bir caddedir. Cadde boyunca sağlı sollu mağazalar yer alır.
Floralis Generice
Şehrin simgesi haline gelmiş çiçek heykelidir. Çiçek sabahları güneş ışığında açılıp akşam kararıyor demirden yapılmış. Gece çiçekten yapılan ışık gösterileri görülmeye değer.