Budapeşte tatilinizde mutlaka ziyaret etmeniz gereken Spa Merkezleri!

Macaristan’ın başkenti Budapeşte, Avrupa’nın en etkileyici ve güzel şehirlerinden birisi. Budapeşte, Roma döneminden beri doğal kaynakları ile ünlenmiş. Osmanlı döneminden itibaren “hamamlar şehri” olmuş bir yer. Tarihi mimari yapısıyla birlikte doğal sıcak suyun keyfini Budapeşte’de çıkarmak, Budapeşte tatilinde yapılması gerekenler listesinde ilk sırada olmalı. İşte Budapeşte tatilinizde mutlaka ziyaret etmeniz gereken Spa Merkezleri;
Gellert Baths: Budapeşte’nin şehir merkezinde yer alan bu spa merkezi, Gellert tepesinin hemen altında bulunuyor. Kapalı alanda oldukça geniş bir bölgede hizmet veren bu spa merkezinde sauna, dalga havuzları, masaj, spa ve havuzdan yararlanabilirsiniz.

Szechenyi: Aromalı kabinleri ve buhar banyolarıyla keyifli dakikalar geçirmenizi sağlayan bu spa merkezi, Avrupa’nın en büyük termal kaplıcası olma özelliği de taşıyor. Açık ve kapalı olmak üzere iki alandan oluşan bu kompleks, zaman zaman spa partileri de düzenliyor.

Rudas Baths: Konum açısından harika bir yere sahip olan bu spa merkezi, geleneksel bir atmosferde 6 termal havuz bulunduruyor. Ayrıca klasik bir yüzme havuzuna da sahip ve hem Cuma hem de Cumartesi geceleri de keyifle vakit geçirebilirsiniz.

Kiraly Bath: Tarihi bir atmosfere sahip Kiraly Bath, 26 dereceden 40 derece sıcaklığa kadar termal su barındırıyor.