Budapeşte tatilinde gidebileceğiniz en iyi eğlence mekanları!

Macaristan‘ın başkenti olan Budapeşte, Avrupa’da gece hayatı denilince ilk akla gelen yerlerden. Budapeşte gece hayatının en ünlü mekânları, Macarcada “romkocsma” denilen ruin bar konseptiyle oluşturulan yapılar. Terk edilmiş harabelerde her türlü obje kullanılarak dekore edilmiş binalar, Budapeşte gece kulüplerine ve barlarına dönüştürülmüş. Biz de Budapeşte tatilinde gidebileceğiniz en iyi eğlence mekanlarını derledik;
Szimple Kert: Ruin pub’lar içinde en popüler olanı. İçerideki konsept tasarım bambaşka. Masalar araba hurda parçalarından, sandalyeler ise fıçılardan yapılmaktadır. Dj’ler eşliğinde doyasıya eğlenebileceğiniz bir mekan.

Peaches and Cream: Işıklı gösterilerin yapıldığı, farklı DJ’ler tarafından sunumların yapıldığı bir yer olan bu mekan, 2007 de açıldı. Özellikle R&B gecelerinin olduğu güne denk gelirseniz sabaha kadar sınırsız eğlencenin ortasında bulacaksınız kendinizi.

Instant: Mekan aslında üç katlı iki büyük eski apartmanın ortada bir avlu oluşturmasıyla oluşmuş. Apartmanların daireleri de hem müziğin hem dekorasyonun kendi içinde değiştiği barlar olarak dönüştürülmüş. Burası daha çok Erasmus öğrencilerinin tercih ettiği bir mekan. Instant, hayvan figürleri ağırlıklı muhteşem dekorasyonu ile Budapeşte’nin en görülesi barlarından biri.

Fogas Ház: Ucuz içki ile partilemek için ideal mekanlardan. Fogas Ház, canlı müzik ve dj’li partilerin yanı sıra çağdaş sanatçılara, sahne sanatlarına, film gösterimlerine de ev sahipliği yapıyor. “Diş evi” anlamına gelen Fogasház, bir zamanlar buradaki bir dişçinin tabelasıyken günümüzde kentin en iyi publarından biri.

Doboz: Mekanın bir bölümünün üzeri açık. Özel etkinliklerde adım dahi atılmıyor. Bu mekan diğer Ruin Barlardan biraz daha pahalı ve biraz daha kuralcıdır.