Bu yaz Balkanları keşfe çıkın!

Yaz tatilini yurtdışında geçirmeyi planlıyorsanız hem ekonomik hem de harika tatil seçenekleriyle Balkanlar’da harika vakit geçireceksiniz. Üstelik vizesiz!
Sırbistan;
Renkli gece hayatı mı dediniz? O zaman rotanızı Belgrad’a çevirin,yaz aylarında düzenlenen dünyaca ünlü etkinlikleriyle de Doğu Avrupa gençliğinin buluşma noktası olmuş durumda. Sırbistan’da tatil yapmayı planlıyorsanız mutlaka etkinlik ve festival programlarını gözden geçirin..
Bosna-Hersek;
Kültür tatili yapmak istiyorsanız, Osmanlı’nın izlerini taşıyan Bosna-Hersek’i mutlaka görmelisiniz. Bosna-Hersek’in başkenti Saraybosna’yı gördükten sonra Mostar’da Neretva Nehri’nde serinleyebilirsiniz.

Zagreb;
Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’i gezmeye Trg Bana Jelacica’dan başlayabilirsiniz. 116 mavi bayraklı plajı ve tertemiz doğası ile aklınızı başınızdan alacak.
Ohrid;
Yurtdışında uygun bütçeyle deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmak isterseniz bu şirin sahil kenti harika bir fikir. Ortaçağ’dan kalma hisarları ve çok sayıdaki klisesi ve milyon yaşındaki gölü ile Ohrid tam bir turizm kentidir.
Kotor;
Masal kent Kotor , Ortaçağ Dönemi’nden kalma iyi korunmuş bir liman kentidir. Karadağ’ın kıyı şehri olan Kotor, restoranları ve plajlarıyla oldukça ucuz bir o kadarda kaliteli bir tatil imkanı sunuyor. Yöresel lezzetlerini tatmayı ihmal etmeyin.