Bu hatalarla tatilinizi mahvetmeyin!

Yolcuların en sık yaptığı bu ufak tefek gözüken hatalar büyük sorunlara yol açabilir. Dikkatli olun, keyif yapalım derken tatil burnunuzdan gelmesin.
*Otel fotoğraflarına dikkat; Profesyonel bir ekibin balıkgözü merceklerle çektiği fotoğraflara kanmayın otel hakkındaki yorumları mutlaka okuyun.
*Ne yapmak sizi daha mutlu eder iyi düşünün; İçinizden sakin bir mekanda oturmak geliyorsa şehrin çılgın festivallerine katılmak zorunda değilsiniz ya da tarihi yerlerini gezeceğim diye kendinizi zorlamayın. Herşeyi yapmaya çalışmak tatilinizi zorlu bir göreve dönüştürür hiç keyif alamazsınız.
*Havalimanı seçimine dikkat; Uygun fiyat uygun saat diye uzak bir yerdeki havalimanını tercih etmeyin. Trafikti oydu buydu derken uçağı kaçırırsınız hem taksiye verdiğiniz parayla bakmışsınız aynı hesaba gelmiş.

*Pasaport’ta dikkat; Pasaportunuzu çıkarmak veya yenilemek için tatile gitme zamanınızı beklemeyin. Aksilik çıkar ve önünüze çıkan güzel bir fırsatı kaçırırsanız çok üzülebilirsiniz.
*Aktarmalı seyahatlerde uçuşlar arası zaman aralıklarına dikkat; Büyük ihtimal bir sorun çıkmayacak ve havalimanında sıkılmak durumunda kalacaksınız ama olsun küçük bir sorun olup uçağınızı kaçırdığınızda daha büyük sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle ne olursa olsun bağlantılı uçuşlarda aralıkları fazla tutun.