Brüksel tatili öncesi bilmeniz gerekenler!

Belçika’nın başkenti olan Brüksel, Avrupa’nın da başkenti olarak adlandırılır. Gecesi ayrı, gündüzü ayrı bir kaliteye sahip Brüksel’e gitmeden önce bilmeniz gerekenleri sizler için araştırdık;
* Dünyanın en enternasyonal şehirlerinden birisi olan Brüksel’de nüfusun yaklaşık %15’ini ve toplamda Belçika nüfusunun %27’sini ise göçmenler oluşturuyor.

* THY ve Belçika menşeili uçak şirketleri ile İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan haftanın her günü 3 saat 25 dakika süren yolculukla Brüksel Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Ayriyetten Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Pegasus ile Brüksel Charleroi Havalimanı’na haftanın her günü uçuş seferleri yapılmaktadır.
* Brüksel’in ana caddesi olan ve genelde the Grote Markt or Grand Place olarak bilinen cadde dünyanın en güzel caddesi olarak popüler durumda ve UNESCO Dünya Mirasları listesinde de yer alıyor.
* Şehirdeki otellerin çoğu Grand Place çevresinde bulunmaktadır. Eğer kalacağınız yeri merkezde seçerseniz şehirdeki bir çok yere yürüyerek gitme fırsatı yakalayabilirsiniz.

* Brüksel metrekare başına düşen restoran zenginliği ile özellikle seyahatlerde yeni tatlara açık olan gezginlere muazzam bir fırsat sunuyor. Bu kadar fazla olan seçeneklerde karar vermekte zorlanabilirsiniz.
* Gece hayatı oldukça renklidir. Gece kulüpleri genellikle 23:00’da açılır ve sabahın ilk ışıklarına kadar eğlence devam eder.

* Brüksel aynı zamanda Belçika’nın da ulusal gururu olarak kabul edilen sokakların dev Çizgi Roman karakteleri ile kaplı olduğu bir rotaya sahip.
* Brüksel’de ünlü markaların lüks mağazalarını bulabileceğiniz gibi ara sokaklarda kurulan gizlenmiş sokak pazarlarından da sevdiklerinize büyüleyici hediyeler alabilirsiniz.
* Tam bir çikolata aşığı mısınız? Dünyanın en büyük çikolata satılan noktası Brüksel Uluslararası Havaalanı.