Brezilya tatilinizde yüzebileceğiniz en güzel plajlar!

Brezilya muhteşem plajları, canlı şehirleri ve doğal güzelliğiyle gezilecek görülecek tatil yerlerine sahiptir. Dünyanın en büyük beşinci ülkesi olan Brezilya’nın en güzel plajlarını sizler için listeledik;
Copacabana Plajı: Brezilya – Rio de Janeiro şehrinin en güzel plajı olan Copacabana, Rio’nun güney kıyısı boyunca uzanan 2,5 mil temiz kuma yayılan bir doğa harikası. Çılgın parti atmosferi ve plaj futboluyla ünlü bu plaj aynı zamanda futbol severlerin bir araya geldiği ve büyük ekranlarda maçları izlediği Fan Fest’e de ev sahipliği yapıyor.

Jericoacoara Plajı: Brezilya’nın en doğal plajlarından biri olan Jericoacoara plajı, tertemiz altın rengi kumları ve mükemmel günbatımlarıyla kum tepelerinin ardına saklanmış özel bir plaj. Ayrıca yüzmenin yanında kiteboard da yapmak istiyorsanız, Jericoacoara bunun için oldukça uygun.

Costa Verde: Rio de Janeiro’nun güneyinde bulunan bu plaj sizlere yoğun yağmur ormanları eşliğinde bir plaj keyfi yaşatıyor. Altın renkli kumlarının büyüsüne kapılacağınız bu plaj, eşsiz bir manzaraya sahip.

Porto de Galinhas: Porto de Galinhas Brezilya’nın en güzel plajlarından biridir. Porto de Galinhas Caretta kaplumbağaları ile yüzme ve serbest dalış için uygun büyük sıcak, temiz su havuzları ile ünlüdür. Porto de Galinhas Brezilya’nın en büyük beşinci şehri Recife’ye bir saatlik uzaklıktadır.