Birbirinden eğlenceli aktivitelerle benzersiz deneyimler yaşamanın tam zamanı!

Birbirinden eğlenceli aktivitelerle benzersiz deneyimler yaşamanın tam zamanı!

Ülkemizin her bir köşesi cennetten bir bahçe misali, her bahçesi ayrı güzelliğe açılıyor sanki…Benzersiz tarihi ve doğal güzelliklerle dolu. Ülkemizin her yerini gezdiğinizi ve yapılacak aktivitelerin birçoğunu yaptığınızı düşünüyorsanız, bu listeye göz atmadınız demek. Çokta fazla uzaklaşmadan ülkemin farklı bölgelerinde yaşayabileceğiniz benzersiz deneyimleri yaşamaya hazır mısınız?
1- Kaçkar Dağları’nda yükseklere tırmanış
Doğu Karadeniz’in yemyeşil ağaçların arasında yükselen Kaçkar Dağları, temiz havası, şahane doğası ile buluşmak isteyenlerin tercihleri arasında. En yüksek zirvesi neredeyse 4000 metreye kadar ulaşan dağlarda rafting, trekking, kayak, dağcılık ve rafting gibi sporları yapabilirsiniz. İlkbahar ve yaz aylarında sayısız bitki türünü barındıran dağlara gitmek için Trabzon’a uçarak şehirden araç kiralayabilirsiniz.
2- Efes’te serbest paraşüt
Adranalini daha da yükseğe çıkmak için rotanızı serbest paraşüt sporunun en önemli merkezlerinden biri olan Selçuk’a çevirebilirsiniz. Antik şehrin metrelerce üzerinden aşağı doğru süzülmek, harika bir deneyim olacak. Yere indikten sonra tarihi kalıntıları görebilirsiniz. Eski köylere de merakınız varsa, aralarında Şirince’nin de bulunduğu Türkiye’nin en güzel köylerini gezerek keyifli vakit geçirebilirsiniz.
3- Likya Yolu’nda trekking
Likya Yolu, Fethiye’den başlayarak Antalya’ya kadar devam eden yol boyunca bölgede hüküm süren eski medeniyetlerin izlerini taşıyor. Yolun üzerinde bulunan Gelidonya Feneri’nden görünen manzara ise görüp görebileceğiniz en iyi manzaralar arasında. Ulupınar – Olimpos Olimpos – Çıralı, Adrasan ve Olimpos – yürümek için hangi parkuru seçerseniz seçin adeta efsunlanacağınız görüntülerle karşılaşacaksınız.
4- Bisikletle Gökova turu
Gökova’da tatili ya koyları gezdiren teknelerden birine atlayarak ya da bölgeyi iki teker üzerinde turlayarak geçirebilirsiniz. Bu yolculuk için bisikletiniz ve cesaretinizden başka bir şeye ihtiyacınız yok desek yeridir. Yolculuğunuza başlamadan önce Gökova parkurunun biraz zorlayıcı gelebileceğini hatırlatalım. Yüksek tepeler arasında kıvrılan yolda bisikletinizle ilerlerken Yalıçiftliği, Kızılağaç Köyü ve Çökertme gibi yerleri görebilirsiniz.
5- Karapınar kumullarında yürüyüş
Ülke dışına çıkmadan çöl yürüyüşü yapmak istiyorsanız, Konya’da bulunan Karapınar kumulları sizi bekliyor. Kumların üstünde yürüdükten sonra Konya’nın meşhur etli ekmeklerinin tadına bakmak için şehir merkezine uğrayabilirsiniz. Efsanevi Konya lezzetlerini daha yakından tanımak isterseniz, Konya’da ne yenir ne içilir galerimize göz atabilirsiniz. Şehre ulaşım için Konya uçak bileti fırsatları da burada.