Bedava wi-fi bulma yolları!

Bedava wi-fi bulma yolları!

Seyahatler sırasında internet bağlantısına herkes ihtiyaç duyar. Artık günümüzde uzun süre internetten uzak vakit geçirmek kimseyi mutlu etmez. Bu yazımızda size bedava wi-fi bulma yollarından bahsedeceğiz.
Bedava wi-fi sizlere göz kırpıyor: Günümüzde birçok restoran, kafeterya ve fast food zinciri ücretsiz wi-fi hizmeti sunuyor. Burger King, McDonald’s, Starbucks gibi bilinen zincirler dışında Dunkin’ Donuts, Chick-Fil-As gibi çokta popüler olmayan zincirler, Tesco gibi süpermarketler de aynı hizmeti vermekte. Karnınız acıktıysa veya bir şeyler içip vakit geçirmek isterseniz restoran, kafe veya fast food zincirlerinde ücretsiz internet bağlantısı bulabilirsiniz.
Sorarak ücretsiz wi-fi bulunur: Etrafınızda olan farklı işletmelere bedava wi-fi hizmeti olup olmadığını sorarak bulabilirsiniz. Girişte bedava wi-fi olduğu belirtilmemiş olan birçok yerde de aslında internet bağlantısı bulmanız mümkün. Araç yıkama istasyonları, benzinlikler, kamyon parkları, belediye binaları, alışveriş merkezleri gibi yerler genelde bedava internet bağlantısına sahiptir. Şifreli bağlantı olsa bile görevlilere rica ederek şifreyi öğrenebilirsiniz.

Kütüphaneleri ziyaret edin: Hemen hemen bütün kütüphanelerde bedava wi-fi bulmak mümkün. Üstelik bunu için kütüphane kartına sahip olmanız da gerekmiyor. Usulca içeriye girin, kendinize uygun bir yer bulun ve bedava internetin keyfini sürün. Birçok kütüphanede ücretsiz ve kullanıma açık bilgisayarlar da mevcuttur. Eğer kütüphane açık değilse kapısında oturup wi-fi’nin çekip çekmediğini kontrol edebilirsiniz.
Ucuz konaklama bedava wi-fi demektir: Ucuz yerlerde konaklamaya dikkat edin. Her ne kadar kulağa pek mantıklı gelmiyor olsa da ucuz hosteller çoğunlukla ücretsiz internet imkanı sağlayacaktır. Ucuza konaklayarak ve ücretsiz internet kullanarak bütçenize iyi bir kâr sağlayabilirsiniz.

HotSpot Database işinize yarayacaktır: Çevrede ücretsiz internet kullanacağınız hiç bir yer yoksa ya da kahve kokusuna dayanmakta güçlük çekiyorsanız WeFi gibi hotstop veri tabanı kullanabilirsiniz. Dünya üzerinde 100 milyondan fazla wi-fi noktalarını veri tabanında bulunduran WeFi ile aklınızın ucuna gelmeyecek, dağ köylerinde bile bedava internet bulmak mümkün. WeFi’nin IPhone ve Android için de uygulaması mevcut.
Gizli Bağlantıları Yakalayın: Çevrenizde bağlantı olabilecek yerleri taramayı unutmayın. Havaalanında VIP salonların kapısında bile bedava wi-fi bağlantısını kullanmanız mümkün. Elektronik eşya satan mağazalarda kendi ürünleri için kullanmış oldukları bağlantıdan da yararlanabilirsiniz. Hiç bir şey bilmiyorsanız bilgisayar veya telefonunuzu açın, kablosuz bağlantı uygulamanız ile yürüyerek çevredeki bağlantıları tarayın. Bir çok yerleşim yerinde şifresiz bağlantı bulmanız mümkün.