Bangkok’un en iyi alışveriş merkezleri

Tayland’ın başkentinde hem küçük hem de büyük birçok alışveriş merkezi bulunmaktadır. Lüks ve uygun fiyatlı alışveriş merkezlerinde  eğlence ve alışverişin tadını çıkaracaksınız. Biz de çekici bir alışveriş hedefini temsil eden, son günlerde en popüler olan 3 alışveriş merkezini tanıtacağız.

MBK Center
Bu dev merkez kentin en önemli turistik bir yeri haline gelmiştir. Bangkok’ta bulunan bu alışveriş merkezi eğlenceli hafta sonu düşünenlerin adresi oluyor. Birçok mağaza ve butiklerde, cep telefonları, giyim ve aksesuar için her şeyi satın alabilirsiniz. Altıncı katta yiyecek alemidir. Ama dikkatli olun muhtemelen kentin en pahalı şeyleri bulabilirsiniz. MBK fotoğraf ekipmanı satan dükkanlar çok sayıda (Foto Tayland, Sunny Kamera, DSLR kamera) ve bu mağazalarda 0 ürünün yanı sıra 2.el ekipmanları bulabileceksiniz. Zemin katta bulunan bu dükkanlar, en cazip Fotoğraf Dünyası olarak bilinir. Dördüncü katın tümü elektronik cihazlar satan mağazalara adanmıştır.

Siam Paragon
Paragon Güneydoğu Asya’nın ikinci büyük alışveriş merkezi ve 500.000 km2 lik bir alanı kaplamaktadır. Burada Van Cleef & Arpels ve Mikimoto, dükkanlar Lamborghini araba gibi lüks markaları bulabileceğiniz ve Tayland, Kinokuniya en büyük kitapçısı da vardır. Tabii ki, bütün bir kat gıda adamıştır. Ancak ziyaretçiler için büyük cazibe olan büyük havuz, tekne, yelken ve köpekbalıkları ile donatılmış muhteşem akvaryum Siam Ocean World merkezidir. . Siam Paragon IMAX tiyatro da bulunur.

King Power
Bu klasik bir alışveriş merkezi değil, fiyatların çoğu pahalıdır. Mal ve fiyatların seçimi havaalanıyla yaklaşık olarak aynıdır, ancak zaman zaman bazı indirimlerle karşılaşıyor. İşte Güneydoğu Asya’nın merkezinde en çok satan saatleri ve ultra lüks kompleks bir otel, bir restoran ve bir kraliyet kukla tiyatrosu bulunmaktadır. Eğer bu yeri ziyaret planlıyorsanız, pasaport ve uçak biletinizle lobide kayıt olmanız gerekmektedir. King Power ziyaretçilerine şehir merkezinden otele servis hizmeti sunmaktadır.