Ayvalık tatilinde yüzebileceğiniz en güzel plajlar!

Balıkesir’in gözde turistik ilçelerinden olan Ayvalık, doğal güzelliklerinin yanı sıra plajlarıyla da gezginlere birbirinden keyifli bir tatil sunuyor. Bir gidenin bir daha unutamadığı, huzur dolu bir köşe olan Ayvalık’ın en güzel plajlarını sizler için listeledik;
Çataltepe Plajı: Çataltepe Plajı; temiz berrak denizi ve sakinliği ile oldukça popüler bir plajdır. Cunda’da bulunan bu plaj, turistler tarafından pek fazla bilinmemekle beraber genellikle yerli halk tarafından tercih edilmektedir.

Sarımsaklı Plajı: Sarımsaklı Ayvalık’ın şirin, küçük ve genelde plajları ile ön planda olan bir beldesi. 7 km’lik kumsalıyla bilinen bu plaj Türkiye’nin en güzel plajları arasında yer alıyor. Denizi ve sahil şeridi tamamen kumluk.

Duba Plajı: Küçük bir kumsala sahip olan Duba plajı Boğazda olduğu için temiz bir denize sahiptir. Kumsaldan denize girildiği zaman çok kısa bir mesafede taşlar bulunmaktadır fakat sonrasında zemin kumla kaplıdır.

Patriça Plajı: Ayvalık plajları arasında az bilinen bir plaj olan Patriça plajı, Cunda (Alibey) Adası’nın arka kısmında yer almaktadır. Sahilinde birkaç şezlong, güneşlik ve ufak bir tahta iskelesi olan Patriça plajı; sakinliği, sığ denizi ve kumsalı ile özellikle küçük yaşta çocuğu olan aileler için gidilmeye değer bir yer.